Svatek mistrem republiky v plavané do 20 let

Ve dnech 8. – 9. 6. proběhlo Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů v plavané. Toto mistrovství se konalo na řece Labe v katastru obce Liběchov.

Tento revír pro mě nebyl neznámým, již jsem zde absolvoval několik závodů II. ligy a ostatních přeborů. Voda v tomto revíru je technicky náročná a nikdy jsem zde nezaznamenal výraznějších úspěchů.

Plavanou se zabývám již od svých 9 let, ale mistrem republiky jsem se ještě nikdy nestal. Proto byla moje letošní motivace na mistrovství velká. Do Liběchova jsme dorazili již v pátek v odpoledních hodinách. Počasí nám přálo a po krátkém tréninku jsme s trenérem určili strategii na sobotní závod.

Sobotní los mi jako tradičně nepřál a vylosoval jsem si místo se složitým přístupem k vodě. Avšak po složité přípravě a instalaci plošiny se nakonec toto místo stalo vítězným. Vybojoval jsem 1. místo v sektoru C s výkonem 11 880 gramů ryb.

Do nedělního závodu jsem nastupoval s lehkou trémou. Obával jsem se, abych své umístění ze soboty obhájil. Los byl tentokrát neutrální ve stejném sektoru jako v sobotním závodu. Oproti sobotě ryby odmítaly spolupracovat, ale i přesto jsem se v neděli umístil opět na 1. místě s výkonem 3 640 gramů. S celkovým součtem 2 jsem se stal mistrem ČR pro rok 2019 v kategorii do 20 let.

Závěrem bych chtěl pogratulovat „třebechovickým borcům“ Tomáši Krištofovi a Davidu Vejsovi za umístění na 2. a 3. místě. Dále bych chtěl poděkovat organizátorům celého mistrovství, MO Nové Strašecí, SÚS za podporu. Hlavní dík patří mému trenérovi Romanu Pokornému st., který se mnou absolvuje téměř všechny závody.