Středočeši se na muškařském jezerním MiČR neztratili

V pátek 12. 4. jsme vyrazili reprezentovat Středočeský kraj na muškařské jezerní mistrovství ČR pořádané na jezeru Balaton u obce Karolinka na Vsetínsku.

Byli jsme plní očekávání. Přivítala nás čistá, do modra zbarvená nádrž plná pstruhů duhových, ouklejí a dalších ryb. Po večerní přípravě a dovazování mušek jsme se probudili do chladného rána se sněhovým popraškem.

Zahájení závodu probíhalo tradičně státní hymnou a poté jsme se rozběhli na vylosovaná místa. Některé sektory dávaly už od rána i 35 ryb za kolo (3 hodiny) a odpolední aktivita byla také velmi slušná – kolem 20 ryb za kolo.

V neděli už bylo počasí o poznání teplejší a i přes silný vítr prokukovalo skrz mraky slunce. Aktivita ryb se tak soustředila na místa, kam byly ryby natlačené větrem a nebo se museli závodníci zaměřit na lov bílé ryby. I v nedělních kolech se dalo ulovit kolem 30 ryb za kolo a celkově tedy bylo uloveno více než 2 000 ryb.

Tento závod považujeme tedy za velmi vydařený. Vítězem se stal Vojtěch Ungr následovaný Lubošem Rozou a třetím Petrem Červenkou.

Naši závodníci skončili na výtečném 6. místě – Ivan Vančura, skvěle reprezentoval také šestnáctiletý Jan Bureš, který odchytal závod zkušeně a byl 7. , další ze Středočechů Marek Macholda se umístil na 32. místě.

Děkujeme SÚS za podporu našeho sportu, která je patrná zvláště na práci s mládeží, což dokazuje i výsledek Jana Bureše. 

Marek Macholda