Středočech Pavel Velebný třetí na MiČR ve feederu

Pavel Velebný (MO Mladá Boleslav) získal bronzovou medaili na Mistrovství ČR ve feederu, které se konalo na Labi v Brandýse nad Labem a v družstvech, díky Tubertini Feeder teamu SÚS MO Mladá Boleslava, cinklo pro Středočechy stříbro.

Středočechům se v domácím prostředí poměrně dařilo, v první desítce jednotlivců se jich umístilo hned šest – 5. Martin Štěpnička (MO Český Šternberk), 6. Filip Vydra (MO Čelákovice), 7. Radek Štěpnička (MO Český Šternberk), 8. Petr Kabát (MO Brandýs n/L-St. Boleslav), 10. Jaroslav Kameník (MO Mladá Boleslav).

Mezi pěti nejlepšími týmy se kromě stříbrných mladoboleslavských feedrařů, objevil i tým Matrix Feeder MO Český Šternberk, který skončil čtvrtý a Feeder tým MO Brandýs n/L-St. Boleslav byl pátý.

SÚS reprezentoval tým ve složení Jiří Ludvík, Petr Poskočil a Petr Havlíček, kterým se však příliš nedařilo a skončili 25. Zde přinášíme jejich zpověď, jak viděli svoji účast:

Na letošní MiČR jsme odjížděli s odvážnou myšlenkou. Pokusit se obhájit dva tituly z předcházejících let a dovršit tak zlatý hattrick. Rekordní byla účast 144 závodníků.

Poprvé jsme jeli i jako reprezentace SÚS.

Trať i zázemí bylo velmi dobře připravené a pořadatel zaslouží velkou pochvalu.  

Do sobotního závodu jsme nastoupili s krmením, které máme na Labi mnohokrát úspěšně odzkoušené. Bohužel nám tentokrát moc nefungovalo, a tak i výsledky byly špatné. Jirka Ludvík navážil 9 350 g, a to stačilo na 9. místo v sektoru, Petr Poskočil dělal s váhou 6 180 g sektorovou 7. a Petr Havlíček s váhou 9 140 g skončil v sektoru až na 12. místě.

Takže již po sobotě bylo jasně, že veškeré naděje na obhajobu jsou pryč. Přesto jsme byli odhodláni špatný výsledek ze soboty v neděli trochu napravit.   

Ovšem ani v neděli se nám moc nedařilo. Jirka Ludvík 11 710 g, což znamenalo sektorové 5. místo, Petr Poskočil 5 910 g a byl 8. a Petr Havlíček 2 220 g, což stačilo na 10. místo v sektoru.

Nakonec jsme skončili na 25. místě a museli jsme spolknout hořkou pilulku. Po dvou zlatých letech nakonec propadák. Ale to se ve sportu občas stává.

Jiří Ludvík, Petr Poskočil, Petr Havlíček