Archiv štítku: závody

Dne 4. září 2015 vyrazila výprava tří mladých závodníků do Brna, aby zde reprezentovala Středočeský územní svaz na Mezinárodním Mistrovství České republiky dětí a mládeže v LRU přívlač. V kategorii U15 reprezentovali náš kraj Daniela Truhlářová a Vojtěch Marek, v kategorii U18 David Procházka. Vedením týmu byli pověřeni Patrik a Aleš Truhlářovi.

Celkem 26 závodníků z České republiky a Slovenska poměřovalo své síly ve dvou kolech na řece Svratce. Po sobotním tréninkovém dopoledni bylo jasné, že se nebude jednat o lehký závod a rozhodovat bude každý milimetr. Naši závodníci bojovali se vší trpělivostí o každou rybu, i když to neměli vůbec jednoduché.

Nakonec naše nejlepší umístění bylo 6. místo Vojtěcha Marka. I ostatní bojovali ze všech sil, za což všem patří poděkování.

Výsledky našich závodníků:

Kategorie U15 mezinárodní část:
Daniela Truhlářová 7. místo
Vojtěch Marek 10. místo

národní část:
Daniela Truhlářová 7. místo
Vojtěch Marek 6. místo

Kategorie U18 mezinárodní část:
David Procházka 16. místo

národní část:
David Procházka 10.místo

Napsal Patrik Truhlář

Pátý ročník dětského pohárového závodu v lovu ryb přívlačí Jizerský okounek se konal v sobotu 17. října 2015 v Mladé Boleslavi. Na letošní ročník se přihlásilo celkem 55 dětí doslova z celých Čech, k vlastnímu závodu, jednakl ze zdravotních důvodů a zřejmě i obav z oblačného počasí nastoupilo pouze 33 odvážlivců.

Mladí rybáři soutěžili ve dvou kategoriích. Mezi dětmi do 12 let včetně zvítězil Jiří Chromčák z Mimoně před druhým Tomášem Řezáčem z Mladé Boleslavi a třetím Markem Netrvalem z Českých Budějovic. V kategorii dětí od 13 do 16 let zvítězila Daniela Nová (ulovila 41 ryb) před svým bratrem Janem Novým z Tábora, na třetím místě se umístil Jan Hypš z Prahy.P1010664

Cenu za největší ulovenou rybu si odnesl Lukáš Vlček z Mladé Boleslavi, za již trofejního jelce jesena dlouhého 49 cm.

Chytalo se tradičně na boleslavské Jizeře v okolí Krásné louky. Mladí rybáři absolvovali dva hodinu a půl dlouhé závody, ve kterých si mohli lovné místo libovolně vybrat a měnit.

Organizátoři odměnili cenami od sponzorů nejen ty nejlepší, ale všechny účastníky, kteří si odměnu za svou snahu a vytrvalost při nelehkém lovu zasloužili.

Celkově se nachytalo slušné množství dravých ryb, zejména okounů, pracně nasazeným pstruhům se dnes vůbec na háčky nechtělo a jejich úlovky byly pouze v řádu kusů.

P1010659 P1010638 P1010635 P1010632 P1010630 P1010623 DSC_0460 DSC_0440 DSC_0441 DSC_0443 DSC_0450 DSC_0453 DSC_0434 DSC_0050

ČRS MO Předměřice zvou na rybářské závody „KAČOVSKÝ KAPR“ na rybníku KOCHÁNKY, revír č. 411 174 u jezu, které se konají dne 17. října 2015.

Startovné: 250,- Kč vč. 1 lístku do tomboly (lístky možno dokoupit).

Přihlášky na e-mail: m.o.predmerice@seznam.cz,  tel: 776 685 952.

Občerstvení zajištěno po celou dobu konání závodu: rybí a zvěřinové speciality, teplé uzené, klobásky z udírny, nápoje i během závodu.

 Závody se konají za každého počasí

Ve dnech 3. – 4. 10. 2015 proběhl již 20. ročník tradičních rybářských závodů s názvem Pohár kněžny Ludmily. Závod, který každoročně pořádá MO ČRS Mělník, byl uspořádán na levém břehu Labe pod novým mostem a zúčastnilo se jej 27 dvoučlenných družstev z celé republiky, včetně mistra Evropy a vítězů 1. ligy v LRU.

DSC_8085Počasí závodu opravdu přálo a vytvořilo jubilejnímu 20. ročníku krásnou atmosféru. Také ryb se chytalo hodně, celkem bylo za víkend naloveno 1 148 kg o průměrné váze na závodníka 10,6 kg.

Nejlepším závodníkům přišli poblahopřát a předávali ceny starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš, předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner, předseda MO ČRS Mělník JUDr. Jaroslav Černík a hospodář Vladimír Nývlt.

DSC_8196Vyhlášení závodu se velmi dobře zhostil hlavní pořadatel a jeden ze zakladatelů Poháru kněžny Ludmily Ing. Martin Pecina, který na závěr poděkoval všem za účast a pořadatelům za dobře odvedenou práci na přípravě i průběhu závodu.

Velké díky za finanční podporu patří městu Mělník a Středočeskému územnímu svazu při podpoře LRU i ostatním sponzorům a také určitě velké poděkování patří rodině Veltruských za perfektně zajištěné občerstvení.

Závěrem předseda Středočeského územního svazu slíbil podporu sportovcům i do dalších let.

Vítězi 20. ročníku se stali:

DružstvaDSC_8210
1. Jan Kostka a Vojtěch Maštera
2. Josef Konopásek a Ladislav Konopásek
3. Pokorný Ondřej a Pokorný Roman ml.

Jednotlivci
1. Konopásek Josef
2. Bartoš Jan
3. Pokorný Ondřej

Výsledky Ludmila – 2015

DSC_8207

Nejlepší junior Ondřej Pokorný.

DSC_8206

Nejúspěšnější žena Markéta Nováčková

DSC_8147 DSC_8168 DSC_8183

Vážení kamarádi, rybáři a přátelé podporující handicapované rybáře Kladruby!

Tak jak zpívá český klasik „Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani vy…“, se nám rok 2015 začíná naplňovat a kladrubští handicapovaní rybáři se poslední zářijovou sobotu 26. 9. sešli na svých letošních posledních rybářských závodech, pořádaných místní organizací Českého rybářského svazu Kladruby.

IMG_5035Podzimní závodní den začal posezením u kávy s vynikajícími Turkovými koláčky. Do zahájení prezentace a losování lovných míst stihli naši rybáři probrat něco ze svých osobních životů a v příjemné atmosféře se po rozlosování rozešli na svá lovná místa, kde probíhala příprava náčiní, krmení a všeho, co potřebují rybáři k samotnému závodu.

V devět hodin byl závod výstřelem pořadatele zahájen. Povoleny byly všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu pro handicapované rybáře. Většinou byla k vidění plavaná, feeder nebo položená. V podběrácích  našich závodníků dominovali plotice, okouni a kapři. Častými úlovky byli i siveni, kteří byli před závodem našimi hospodáři nasazeni do revíru.

DSC_0125Každou z vylovených ryb přispěchali změřit a zapsat úsekoví rozhodčí a ryba byla závodníkem obratem vrácena vodě. Po pěti hodinách usilovného rybaření byl závod ukončen.

Závodící sklidili rybářské náčiní, uklidili svá lovná místa a setkali se při chutném obědě, který připravovali dobrovolníci kladrubské organizace. Všichni byli plni očekávání, kdo že to nejlépe uspěl v dnešním závodě a také, kdo získá  Putovní pohár kladrubských handicapovaných rybářů pro rok 2015.

Nejprve byla vyhlášena nejlepší žena-rybářka Gábi Tauberová, s celkovou délkou 252 cm nachytaných ryb, která současně získala cenu za největší ulovenou rybu.

DSC_0521Poté naši hospodáři a pořadatelé přistoupili k vyhlašování pořadí Podzimních závodů. Na prvním místě, s celkovou délkou 596 cm a počtem 39 nachytaných ryb, se umístil Miloš Hirman, druhým nejlepším byl také vozíčkář Martin Kovář a třetí pozici vybojovala Gabriela Tauberová. Miloš Hirman si svým sobotním výkonem přispěl a současně po součtu výsledků ze všech letošních závodů získal Putovní pohár kladrubských handicapovaných rybářů za rok 2015.

Vítěz Putovního poháru a prvních deset závodníků bylo odměněno za své výkony hodnotnými cenami od našich sponzorů. Všichni závodníci poté dostali cenu útěchy ve formě krmení a nástrah pro ryby.

DSC_0485Nebývalým zpestřením Podzimních závodů byla účast České televize. Štáb ČT4 Sport strávil se závodníky celý den a natáčel celý průběh rybářského klání. Děkujeme tímto za obětavou práci celého týmu a ke konci října se těšíme na reportáž, která bude v rámci paralympijského magazínu mapovat průběh Podzimních závodů handicapovaných rybářů.

Za celý tento úspěšný závod bychom chtěli poděkovat všem našim sponzorům, přátelům a členům MO Kladruby, kteří se na organizaci závodů podíleli a bez kterým bychom naši činnost nemohli provozovat. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Sänger, Big Carp Baits, Restauraci u Piškota v Kladrubech, Timár Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., obci Kladruby a Václavovi Sátrovi. Mediální podporu pro handicapované rybáře zajišťuje Česká televize – ČT4, časopis Kajman, Deník a internetové portály Mrk, Chytej, SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov a další, kterým tímto děkujeme.

DSC_0511Na závěr si dovolujeme připojit slova naší úspěšné závodnice Gabriely Tauberové, která se podílela na tvorbě tohoto článku, a která si zároveň přála, abychom níže uvedené zmínili.

„Dík nás závodníků a členů ČRS MO Kladruby také patří našim hospodářům Honzovi Porhanslovi a Tomáši Kučerovi, kteří nezištně, dobrovolně a s velkou pílí po celý rok zajišťují a organizují velkou část chodu naší organizace. Osobně a myslím, že mohu mluvit i za ostatní členy, velmi si jich vážím, děkuji za jejich práci a empatii ke všem kladrubským členům organizace. Obdivuji je za jejich houževnatost a obrovskou vůli zlepšit podmínky pro handicapované rybáře a jsem ráda, že se podílejí na zpestření našeho, už tak nelehkého života. Samozřejmě DSC_0591„kouzelné slůvko“ patří i našim asistentům a dobrovolníkům, kteří se podílejí na veškeré přípravě. V neposlední řadě děkuji též všem orgánům naší organizace od předsedy po členy Rybářské stráže. Přeji Vám všem ještě mnoho zdařilých úlovků v tomto roce a věřím, že se v příštím roce opět ve zdraví všichni setkáme.  PETRŮV ZDAR všem Gábi Tauberová.“

Jan Porhansl a Tomáš Kučera, hospodáři MO Kladruby

Výsledková listina Podzimní závody 2015        Výsledková listina putovní pohár 2015

 

DSC_0691

 

DSC_0610 DSC_0630 DSC_0576

Již tradičně se 26. září 2015 sešlo na břehu řeky Blanice desítky rybářů z celé České republiky, aby poměřili své dovednosti v lovu nedravých ryb. Zkušené závodníky přilákala vidina výhry motorové pily značky Husqvarna, mnoho dalších hodnotných cen i příjemně strávený den v přírodě a dobré společnosti. Závody uspořádala MO Vlašim.

DSC_0266Rybářské klání odstartovalo v 7.30, kdy všech 44 závodníků začalo bojovat o každou rybu. První úlovky nenechaly na sebe dlouho čekat. I přes nízký stav vody v řece Blanici byly ryby velice aktivní. Mnoho závodníků bylo až překvapeno tím, v jak velké míře se ryby v řece vyskytují. Celý závod panovalo krásné slunečné počasí.

DSC_0283Závodilo se dvoukolově. Během přestávky mezi oběma koly se závodníci mohli posilnit u stánku s občerstvením, které pro ně pořadatelé připravili. Mnoho rybářů si vyměňovalo své zkušenosti a dojmy ze závodu u dobrého piva a grilovaných klobás.

Druhé kolo odstartovalo v 11.00, kdy závodníci mohli své výsledky zlepšit nebo upevnit své vedoucí pozice. Obhájit vítězství z minulého roku se snažil zkušený závodník Radek Smítka z Boliny, ovšem konkurence z celé republiky byla obrovská. Nevídaný počet rybářů a velké množství úlovků upoutalo pozornost mnoha vlašimských obyvatel.

DSC_0281Poslední zahoukání v 13.30 oznámilo ukončení závodu. Všichni závodníci se přesunuli ke stánku s občerstvením, kde vyčkávali na vyhlášení výsledků. Mohli si také prohlédnout vystavené ceny. Nervozitu mnohých účastníků překryla pohodová nálada, která závodníky neopustila během celého dne. Po společné fotografii všech zúčastněných přešli organizátoři k celkovému vyhlášení a udělení cen. Vítězem 4. ročníku rybářských závodů se stal Jaroslav Pekař.

Aleš Truhlář, MO Vlašim

Výsledky 2015

Vítězové Z2015

Všichni Z2015

ČRS MO Mělník z.s.Vás zve na 20.ročník závodů v LRU – plavaná POHÁR KNĚŽNY LUDMILY 2015, který se uskuteční 3. – 4. 10. 2015 na závodním úseku Labe 14 – levý břeh řeky pod novým mělnickým mostem.

V pátek 2. 10. je od 10 do 17 hodin plánovaný tréninky, během něhož je zakázáno najíždět auty na cyklostezku. Výjimka je dojednávána pouze na závod. Zákaz sakování ryb!

Ubytování a stravování si účastníci si zajišťují sami. Pro zájemce:
autokemp Mělník tel. 315 623 856
hotel Ludmila tel. 315 622 423, 315 622 419

Kvalitní občerstvení na závodním úseku je zajištěno.

Startovné je 400,- Kč na osobu, startovné pro dvojici je 800,- Kč a bude hrazeno při prezenci

Přihlášky e-mail: martin@rybniky-pecina.cz, informace: ing. Pecina Martin tel. 777 794 451

Veškeré důležité informace k závodům naleznete  ⇒  Pohár kněžny Ludmily 2015

P10105161Ve dnech 18. až 20. září na řece Berounce v okolí Křivoklátu na nádherném revíru MO ČRS Křivoklát proběhlo letošní mistrovství České republiky v LRU přívlač. Po 14 let dlouhém čekání dokázal domácí tým Středočeského územního svazu vybojovat zlaté medaile a to ve složení závodníků Karel Frelich, Oto Hlaváč, Tomáš Krejča, Jiří Špáda pod vedením kapitána Josefa Prokopa ml. Na druhém místě se umístit tým Východočeského územního svazu a na místě třetím tým Západočeského územního svazu.

P1010543Republikovým prvním vícemistrem se stal středočeský Oto Hlaváč z MO Mladá Boleslav, kterému první místo uniklo pouze na Cips body. V první desítce byl ze Středočechů, tedy přesně na místě sedmém Jiří Špáda rovněž z MO Mladá Boleslav, ovšem k vítězství náš tým dovedl vyrovnaný a obětavý výkon všech závodníků. Prvním jednotlivcem byl Miroslav Leitl ze Západočeského ÚS a třetím Roman Němec z Moravského rybářského svazu. DSC_0008

V kategorii žen středočeské barvy hájila Jaroslava Fryšová a Hana Hofmannová, kterým se v letošním roce na mistrovství nepodařilo zopakovat své předešlé úspěchy a medailové pozice přenechali první Lucii Strakové z Jihočeského územního svazu, druhé Dagmar Chytilové z ÚS Města Prahy a třetí Ivaně Leitlové ze Západočeského ÚS.P1010541

Celkově mohou být středočeští pořadatelé na své mistrovství hrdí a zaslouží poděkování za svou práci. Jak je již v úvodu uvedeno závod proběhl na jednom z nejkrásnějších revírů našeho kraje, ryb se nachytalo v součtu přes 250 metrů (při pominutí malých nebodovaných ryb), největší rybou byla štika 75 cm, následována parmou 65 cm.

RSK Labe Poděbrady ve spolupráci s MO ČRS Poděbrady si Vás dovolují pozvat na pohárový závod v přívlači PODĚBRADSKÝ DRAVEC – MEMORIAL JOSEFA MOŽKOVSKÉHO, který se uskuteční v sobotu 10. 10. 2015 na revíru 411054 – Labe 22.

Občerstvení zajištěno na závodním úseku (klobásy, párky, nealko nápoje i pivo).

Parkování: na parkovišti u stanice LPG (místo srazu závodníků) v obci Velké Zboží

Startovné: 300 Kč na osobu.

Závazné přihlášky: posílejte nejpozději do konce září na adresu janpanek@tiscali.cz , nebo telefonicky na číslo 603 752 029 – Jan Pánek. Sem směřujte i všechny dotazy. Protože je to závod bodovaný, mají přednost registrovaní závodníci.

Propozice Poděbradský dravec – memoriál Josefa Možkovského

 

V sobotu 12. 9. vypukla na rybníce Jelito u Prosenické Lhoty, který je v majetku SÚS, tolik očekávaná událost, kterou byl 1. ročník Poháru předsedy SÚS. Jednalo se o rybářské závody pro dospělé, pro organizované i neorganizované, s cílem propagovat rybářství a oslovit i širokou nerybářskou veřejnost.

IMG_8759Závody navazovaly na Pohár předsedy SÚS pro děti, který se v květnu konal v Bělé pod Bezdězem.

SÚS revír bohatě pravidelně zarybňuje, a tak se očekávaly i bohaté úlovky, před závody pak bylo znovu zarybněno kaprem, abychom ještě více zvýšili atraktivitu revíru.

IMG_8712Závodů se zúčastnilo 105 soutěžících z více jak 25 MO ze Středočeského kraje, což je vynikající číslo. Potěšením byla i veliká účast mládeže a žen. Rovněž naši hendikepovaní rybáři z MO Kladruby dorazili a rozhodně nebyli jen do počtu. Pro ně byl připraven speciální úsek, na kterém jsme zajistili jejich bezpečný a snad i pohodový lov.

Závod byl dvoukolový, místa se na obě kola losovala zvlášť, každé kolo trvalo dvě hodiny.

Přestože první kolo začínalo v osm hodin ráno, první závodníci přijížděli k Jelitu už v pátek večer, stejně jako organizační výbor závodů v čele s předsedou SÚS Dušanem Hýbnereme, vedoucím LRU SÚS panem Radkem Zahrádkou a hospodářem SÚS panem Milanem Štěpničkou. Pozadu ani nezůstala MO Sedlčany, která se na IMG_8856celé akci významně podílela v přípravě rybníka, závodních míst a občerstvení. Touto cesto MO Sedlčany a jejím členům, kteří se na akci podíleli, děkujeme, zvláště pak panu předsedovi Maškovi a rodině Caltových.

Prezentace a losování míst začalo v 6.00 hodin a fronta byla veliká. V 7.55 zazněl Jelitem první signál, povolené krmení, do Jelita v těchto chvílích létali tisíce červů a desítky kilogramů krmení nejrůznějších příchutí. V 8.00 byl závod zahájený.

IMG_8897Ryba, bohužel, ke zděšení všech, kteří na revíru trénovali, nešla jako obvykle, byl to boj o každou rybičku a opět se ukázalo kouzlo našeho koníčku, kdy není nikdy nic jisté a ryby si prostě veškeré dění ve vodě určují samy, bez ohledu, kolik se jich do vody nasadí.

První kolo bylo ukončeno v 10.00 a hned probíhalo vážení úlovků. Nejlepší závodníci v prvním kole nachytali mezi 6 – 12 kg ryb, nejčastějším úlovkem byl kapr a bílá ryba. V poločase vedl Martin Paštika (Sázava) s 12 440 body, druhý byl Roman Süsmilich (Říčany) s 9 480 body a třetí byl David Bečvář (Sedlčany) s 6 110 body.

Následovala dvouhodinová přestávka a bohaté občerstvení. V přestávce byli závodníci motivováni připravenými cenami. Nejvíce zaujal rybářský člun, elektromotor, špičkové rybářské vybavení a samozřejmě i nádherné poháry, které zářily na dálku.IMG_8953

V pravé poledne začalo druhé kolo, kdy ryba už spolupracovala mnohem více, a tak byly úlovky bohatší. Na předních místech vypukl boj a s každým uloveným kaprem se situace a pořadí měnilo. Čas uběhl jako voda a ve 14 hodin byl závod ukončen. Opět proběhlo vážení úlovků a poté již sčítání výsledků, které prováděl ředitel závodů pan Zahrádka s hlavním rozhodčím panem Štěpničkou a netrpělivost, jak to vše nakonec dopadlo, stoupala.

Před 15.00 hodinou začalo vyhlášení výsledků a předávání cen.

IMG_8696Nejdříve byl oceněn nejlepší mládežník Jakub Kocáb ze Svémyslic za výsledek 7 970 bodů, který dostal z rukou předsedy SÚS Dušana Hýbnera poukaz na bezplatnou územní povolenku pro rok 2016.

V další kategorii byla vyhlášena nejlepší žena, tou se stala Gabriela Tauberová z MO Kladruby za výsledek 12 510 bodů i ona obdržela od předsedy SÚS poukaz na bezplatnou územní povolenku pro rok 2016.

Poté již následovalo vyhlášení celkových výsledků.IMG_8873
1. místo Martin Paštika MO Sázava 17 040 bodů
2. místo Gabriela Tauberová MO Kladruby 12 510 bodů
3. místo Jan Seidl MO Kladruby 11 120 bodů

Další pořadí najdete v příloze této zprávy, kde zveřejňujeme celou závodní listinu s kompletními výsledky.

„Jsem nadšený účastí, přijeli lidé z řady míst našeho kraje a z toho mám snad IMG_9045úplně největší radost. Říkám si, že asi jdeme správnou cestou, a že to byla dobrá myšlenka. Závodníci se ptali na další ročník, což je dobré znamení a potvrzení toho, že se závody vydařily. Vzniká nám tak nová tradice,“ uvedl předseda Dušan Hýbner.

Ten ocenil i kontakt s členskou základnou. „Přínosně hodnotím spousty neoficiálních rozvorů s naší členskou základnou, které jsem tu měl, a z kterých se budu snažit čerpat v další práci. Zároveň jsem měl možnost našim členům srozumitelně objasnit a odpovědět na spoustu věcí. Zpětná vazba je pro mě důležitá a jsem za ni vděčný,“ dodal předseda SÚS.IMG_9123

Na závěr bychom chtěli poděkovat firmě maso Třebovle Štěpničkovi – za celoroční podporu akcí SÚS a akcí, které pořádá MO Kladruby, vedoucímu LRU SÚS panu Zahrádkovi spolu s hospodářem SÚS panem Štěpničkou za zájem a podporu práce pro SÚS a všem lovícím za účast.

„Akce měla určitě i své chyby, ale slibuji, že do příštího roku vše doladíme a posuneme se opět dál,“ dodal Hýbner.

Kompletní výsledky závodů

IMG_9124 IMG_9127 IMG_9134 IMG_9135 IMG_8858 IMG_9041 IMG_9046 IMG_9047