Archiv štítku: předseda

Před necelým týdnem (středa 1. 6.) proběhla v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR schůzka, kterou vedl premiér vlády ČR Bohuslav Sobotka a zúčastnili se jí ministr životního prostředí Richard Brabec, náměstci ministra zemědělství Pavel Veselý a Patrik Mlynář.

02Dále pak byli přítomni za Agrární komoru její prezident Miroslav Toman, ředitel AOPK ČR František Pelc, prezident Rybářského sdružení ČR Jan Hůda a ředitel Michal Kratochvíl, zástupci Českomoravské myslivecké jednoty a nechyběl ani Český rybářský svaz, který zde zastupovali předseda ČRS Alexander Šíma, předseda SÚS Dušan Hýbner a jednatel ČRS Jan Štípek.

03Z jednání vyplynuly tyto základní požadavky, které je nutné řešit: zjednodušení dostupnosti výjimek na odstřel kormorána a náhrady za škody, tlumení bobra v místech, kde ohrožuje bezpečnost provozu rybníků, kdy ničí hráze a provést důsledný aktuální monitoring a sčítání vyder na území ČR.

04„Schůzka byla přínosná, řešily se problémy, která nás pálí a byl znát zájem ze strany státních orgánů je řešit. Zda k tomu skutečně dojde, ukáží následující měsíce, každopádně je na místě za zájem a takováto setkání poděkovat,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner.

Dnes je to přesně týden, od uplynutí naší územní konference. S odstupem času bych k ní ještě pár vět dodal.

Začněme našimi hosty, účast hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery (viz. foto uvnitř článku) a náměstka ministra zemědělství a poradce premiéra vlády ČR Ing. Pavla Veselého (viz. foto nad článkem) byla pro nás velkou ctí, stejně jako jejich pochvalná reakce na naši práci a zájem o další spolupráci s naším SÚS. Zde se sluší ještě jednou oběma těmto našim partnerům poděkovat za spolupráci a podporu, které si moc vážíme.

IMG_8094Bohužel, se z účasti na naší konferenci omluvili statutární zástupci Rady ČRS pro velké pracovní vytížení. Očekával jsem to a nebyl ani nijak překvapený. Ostatně, již druhým rokem na MČR handicapovaných rybářů, které je pořádáno s pověřením Rady, jsem je také neviděl. Chápu, že práce pro nás, členy ČRS, je hodně náročná a nemohou být všude. Tak snad někdy příště…

Potěšitelná naopak byla účast dalších hostů, členů DK SÚS a HO SÚS, která u obou, s výjimkou jednoho člena, byla 100%!

Termín této konference byl zvolen na všední den, moc termínů volných nebylo. Avízo o konání konference bylo na MO zasláno v lednu a žádné negativní reakce nepřišly. V týdnu před konferencí přesto proběhla kritika tohoto termínu na facebooku SÚS, kterou nešlo přehlédnout. Vadila mi ta argumentace, že lidé jsou v práci… Já to chápu, ale vždyť i členové výboru ÚS musí chodit do práce a na konferenci si brali náhradní volna a dovolené. A museli si volný čas zařídit i několik dní dopředu, neboť se konference musela připravit.

Na druhou stranu byli i delegáti, kteří čtvrtek chválili, s tím, že nemají tak narušený celý víkend. Prostě nelze vyhovět všem, vždy bude termín někomu vadit. V konečném součtu se to vždy odvíjí od priorit, jaké ten daný delegát či MO mají. Konference je jednou za dva roky, v místních organizacích je dostatek členů na to, aby prostě na tu konferenci jejich zástupci přijet mohli, a je jedno, zda je v úterý, ve čtvrtek či v sobotu. Bude asi chvilku trvat, než členové pochopí, že o ně stojíme a chceme s nimi komunikovat. I proto jsme zasedání konference prezentovali téměř „živě“ na webu SÚS a facebookovém profilu. A když už jsme u té prezentace, tak jsem rád, že jsme kompletně představili řadu našich povedených rollupů a rovněž zcela novou publikaci Profil SÚS, která je odlišná od předešlých let.

I přes kritiku termínu byl sál slušně zaplněný, účast oproti minulé konferenci, která se konala v sobotu, byla pouze o sedm MO nižší.

Příští konference bude volební a máme zájem, o co největší účast našich delegátů. Proto o termínu jejího konání rozhodnete vy, místní organizace. Dostanete na výběr ze dvou termínů, většina rozhodne o tom, kdy se konference bude konat.

IMG_8074Na konferenci jsem si všiml jedné věci, která mě potěšila – delegáti z některých MO přišli v jednotných tričkách, s označením své MO a u některých se objevilo již i logo SÚS. Skvělé, že někde již považují za důležité mít tam i logo SÚS a vnímají ho jako dobrou značku.

Spokojený jsem byl i s prezentací zpráv funkcionářů výboru SÚS, i když vím, že vše nebylo dokonalé a bez chyby, ale celkově jsem měl z téměř všech vystoupení dobrý pocit. Ocenění členů RS a úspěšných mládežníků mělo vážnost a úroveň. Děkuji tímto všem členům výboru za práci a přípravu svých zpráv, které se nerodí lehce, jak vím, tak drtivá většina jich vznikala po nocích, o to víc si jejich práce a nasazení vážím.

Zaznamenal jsem i kritiku dvou delegátů na můj projev, že jsem v první části mluvil jen o sobě. Ano, to je pravda. Kdo mě zná, ví, že o našem ÚS vždy mluvím v množném čísle, vím, že jedinec neznamená nic a jsem týmový hráč. Jenže já jsem v první části svého vystoupení skládal účty za program, který jsem představil jako kandidát na předsedu, a na jehož základě jsem byl posléze zvolený. Teď jsem jen řekl, co jsem z těch věcí splnil, a co ne. Myslím, že to tak bylo správné a byla to má povinnost.

Jelikož diskuze, jako taková, byla téměř nulová, nemám žádné oficiální podněty ke zlepšení práce našeho ÚS. Několik jsem jich však pochytil z neoficiálních hovorů s delegáty na chodbách a v zákulisí, děkuji za ně a budu je řešit.

Všem delegátům, kteří dorazili, bych chtěl poděkovat za účast, Vám všem pak za každodenní náročnou práci v MO, bez které by územní svaz neexistoval. Je to mravenčí práce, při které nevidíte okamžitý efekt, ale on se dostaví. O tom jsem pevně přesvědčený a je mi velkým potěšením, že v tom jedete s námi.

Petrův zdar

Dušan Hýbner

Za časných ranních hodin se v sobotu 21. 5. 2016 začaly do Bohutína u Příbrami sjíždět děti z celého Středočeského kraje. Na zdejším rybníku Pecovák se konal II. ročník dětského závodu „O pohár předsedy SÚS“, na jehož přípravě se kromě Středočeského územního svazu podílely i MO Příbram, MO Čelákovice, MO Rožmitál pod Třemšínem, MO Zeleneč.

IMG_8583Krátce před osmou je na prezenční listina zapsáno 65 dětí. V 8 hodin je odstartováno a děti začínají lovit. První rybky nedají na sebe dlouho čekat a připravení rozhodčí mají na pilno.

Většinu úlovků tvoří bílá ryba a cejn, kapři se chytají v krajních úsecích. Počasí je nádherné, stejně jako připravený revír a zázemí kolem něj. Děti mají vše, co si mohou přát. Účast je ale bohužel mnohem nižší než se předpokládalo, vždyť na IMG_8912rezervacích bylo nahlášeno přes 85 závodníků. Ti, kteří dorazili, zaslouží velký obdiv a poděkování, vždyť přijeli i ze vzdálenějších MO jako organizované zájezdy  – MO Čelákovice, Bělá pod Bezdězem, MO Čáslav – děkujeme.

Ukazuje se, že bez větší součinnosti s rodiči či vedoucími kroužků, kteří je mohou na závody přivézt, to nepůjde.

1_IMG_8847Nakonec se závodů zúčastnilo 11 MO sdružených v SÚS – Kozárovice, Příbram, Slaný, Sedlčany, Bělá, Březnice, Rožmitál, Čáslav, Vlašim, Čelákovice, Mnichovo Hradiště, dále pak i z jiných krajů – např. Žatec, atd.

V poločase se nejvíce dařilo Karlu Mrázkovi z Mirovic s 9 915 body, druhý byl Petr Poláček z Příbrami s 8 002 body a třetí místo držel Jakub Kocáb ze Svémyslice – 6 635 bodů.

IMG_8611O přestávce přišla k chuti zasloužená svačina, podávala se pizza, klobásy, točila se malinovka.

Druhý poločas vyšel na jedničku Petru Poláčkovi, který chytal úžasně, a nakonec se radoval i z vítězství s krásným počtem 36 085 bodů. Na druhé místo klesl Mrázek (12 645 bodů) a třetí příčku uhájil Kocáb (9 455 bodů).

Nejlepší ocenili předseda SÚS Dušan Hýbner, jednatel SÚS Pavel Horáček, 1. místostarostka Bc. Alena Ženíšková, starosta Bohutína Jaroslav Turek a předseda MO Příbram Jaroslav Hadrava.

IMG_9054Ceny byly nachystány pro všechny závodníky, kteří si donesli i pamětní medaile. Došlo rovněž na losování závodních lístků o dalších 25 cen a pět územních povolenek.

Opravdu velké poděkování patří členům MO Příbram za krásně připravený revír, zvláště pak Aleně Doležalové, Petru Doležalovi a Petru Poláčkovi, členům MO Rožmitál pod Třemšínem za obrovskou IMG_9061pomoc s vlastním chodem závodů a přípravách zázemí, zvláště Dominiku Pazderníkovi (za motospojku), členům MO Zeleneč za technickou pomoc, odboru mládeže SÚS v čele s jeho vedoucím Jiřím Eichlerem za to, že závody byly skutečnou rybářskou show a děti byly šťastné.

IMG_9071Opomenout nemůžeme ani naše hlavní sponzory, kterým velmi děkujeme: Středočeský kraj, Město Příbram, Obec Bohutín, SÚS, Mivardi.cz, GarantBaits.cz, Promat s.r.o, Rožmitál pod Třemšínem, Maso Třebovle.

„Jsem nadšený, závody byly naprosto skvělé. Před rokem, když byly u nás v Bělé, nám říkali, že jsme nasadili laťku hodně vysoko, ale s potěšením musím uznat, že tady byla ještě překonána. Je vidět, že umíme dětem připravit krásný zážitek, je to jen a jen o zapálených a pracovitých lidech. I účastníci z jiných krajů mluvili o závodech neskutečně pozitivně,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner. „Účast zatím ukazuje, že to bude běh na dlouhou trať, než ji budeme mít takovou, jakou si přejeme. Ale jdeme dál a už se teď se těšíme na další ročník,“ dodal předseda.

Výsledková listina I. část Scan_20160521_221140 Scan_20160521_221419

 

 

IMG_8676 IMG_8721 IMG_8746 IMG_8754 IMG_8838 IMG_8883 IMG_8927 IMG_8947 IMG_9065 IMG_9066 IMG_9085

 

 

Už zítra to vypukne na Pecováku, kde se konají dětské rybářské závody „O pohár předsedy SÚS“. Kdo má zájem, přijeďte, míst je k dispozici ještě dost (určitě 50).

Ve středu byl rybník znovu zarybněný, když do jeho vod putovalo 500 kg kapra a je od té doby hájený. Takže milé děti, ryby už na vás čekají.

Rodiče, má být krásné počasí, tak neváhejte, vezměte své děti na naše závody, ať si to zkusí.

Prezentace je od je od 6.45 a začínáme přesně v 8.00 hod.

Těšíme se na vás!

 

 

IMG_20160514_152608Možnost udělat si rezervaci na dětské rybářské závody „O pohár předsedy SÚS“ sice skončila, ale kdo tuto nabídku nevyužil, nemusí být smutný. Volná místa stále ještě jsou a tak přijeďte do Příbrami, stačí se přihlásit ráno před závody na místě.

Možnost rezervace využilo 100 zájemců, 50 míst je stále volných. Takže vezměte příbuzné, kamarády a přijeďte. Jsou připraveny krásné ceny, poháry, občerstvení, nikdo ze závodů neodejde s prázdnou.

Tento týden ještě dojde k dalšímu zarybnění revíru, takže ryby tam budou, my tam budeme a co vy?

Takže nezapomeňte – 21. května, od 6.45 na Pecováku!

Těšíme se na vás!

 

Už jen týden máte možnost udělat si rezervaci na dětské rybářské závody „O pohár předsedy SÚS“, které se konají 21. 5. 2016 na nádrži Pecovák v Příbrami.

Startovní listina se hezky plní, kdo chce mít jistotu startu na závodech, nechť se zaregistruje na email mladez.sus@seznam.cza to do 10. 5. 2016.

Ti, kteří to nestihnou nebo půjdou jen tak kolem a dostanou chuť si zalovit, budou mít ještě možnost přihlásit se v den závodu, počet volných míst upřesníme.

Ceny jsou již nachystány a některé z nich vám představujeme:

DSC_0120 DSC_0122 DSC_0124

Předseda našeho územního svazu Dušan Hýbner poskytl na žádost webu inrybar.cz rozhovor tomuto médiu. Stojí určitě za přečtení.

Ochrana trofejních ryb nefunguje. Rybáři kapitální ryby ukradnou!“ říká Dušan Hýbner, předseda SÚS ČRS

rybar_s_rybou

Pane Hýbnere, začneme mým postesknutím. Jako řadového rybáře mě na fungování ČRS trápí jedna věc. Jednoduše nevím, kde končí mé peníze, které ČRS dávám. Pravda, jsou tady členské schůze. To je jediná možnost. Ale mám vůbec právo nahlížet do účetnictví dané MO?
To, že to nevíte, je tak trochu vaše chyba. Když to zlehčím, tak také nevíte, kam jdou odvody z vaší mzdy. U nás je ale rozdíl v tom, že pokud se budete zajímat, dozvíte se to. Není přece nic jednoduššího, než vyrazit na členskou schůzi a tam se ptát a nahlížet do účetních uzávěrek. Nebo během roku máte právo se dotazovat výboru či kontaktovat dozorčí komisi. Odpovědi na vaše dotazy byste měl dostat. Zrovna tak, jako po předložení platného členského průkazu byste měl mít možnost nahlédnout do interních dat.

Pane Hýbnere, rád bych se Vás zeptal na Vaši vizi. Jak by měl z Vašeho pohledu ČRS vypadat?

Já se budu opakovat – SÚS i já, jako předseda, jsme jen servisní organizací pro naše členy, ničím jiným. To ale neberte jako nějaké líbivé heslo, aby mě rybáři plácali po ramenou, jak to hezky říkám. To je prostě fakt a jsem bytostně přesvědčený, že pokud si ho v hnutí neosvojíme, nepohneme se. Když na toto přistoupíme, automaticky se začneme měnit, začneme některé věci dělat jinak.

My náš územní svaz vedeme maximálně otevřeně. Jsme přístupni jakékoli diskusi ať na úrovni MO či jednotlivých členů, pokud se jedná o relevantní připomínky. Víte, svaz jako takový, je naprosto skvělá myšlenka, byť mnozí nadávají. Ale když to řeknu úplně jednoduše – každý rybář má unikátní možnost lovit za pár korun po celé republice.

A kdo tvoří svaz? Funkcionáři? Ano, někteří funkcionáři si možná ve své hlouposti myslí, že svaz jsou oni, ale to je přece velký omyl. Svaz je každý jeden člen! I ten, co neustále nadává na svaz, na funkcionáře a většinou to bývá ten, co nic pro svaz nedělá.

A jaký by měl náš svaz být? Silný, plný aktivních rybářů, kteří chtějí pro naše rybářství pracovat, kteří vědí, že funkcionáři jsou tam pro ně a tvoří tak spolu jeden celek. Měl by to být svaz, kde funkcionáři nejsou zalezlí ve svých kancelářích, ale jsou v terénu. Svaz, který se snaží vytvářet maximální podmínky pro rybáře, ale zároveň i pro naše ryby. Svaz, který je řádným hospodářem. Svaz, který myslí na budoucí generace. Svaz, který dokáže přilákat děti, zaujme je a vychovává je lásce k přírodě. Svaz, který je dostatečně silný na to, aby byl rovnoprávným parterem orgánům státní správy a politickým reprezentacím. Svaz, který bude odolný a nebude se děsit z konkurence soukromých revírů.

To zní moc dobře, ale teď se vraťme z budoucnosti do současnosti. Jak podle Vás současný ČRS vypadá? Jak byste ten aktuální stav z Vašeho pohledu popsal?

Když tvrdím, že současný stav je zakonzervovaný, tak nebudu teď říkat něco jiného. Prostě si představte plechovku sardinek. Jedna, dvě, tři chtějí ven, chtějí se nadechnout. A ostatní se tam na té hromadě jenom mačkají. Sice už mají prošlou lhůtu, ale bojí se pohnout, aby se na jejich místo nevmáčkla nějaká jiná. A hlavně se modlí, aby se ty tři nedostaly ven a nezaváděly nějaké novoty… Takže z toho plyne to, že zatím jedem ve vyjetých kolejích bez ohledu na okolní svět.

Chápu, co tím chcete říct. Takže pojďme k podstatě věci. Co si myslíte o vedení ČRS? Pracuje podle Vás efektivně? Směřuje jejich práce někam?

Víte, je pro mě těžké na toto odpovídat, jsem člen vedení ČRS. Nechci být alibista, ale řeknu to jinak a třeba si to mnozí členové začnou uvědomovat. Vedení ČRS pracuje velmi dobře, efektivně a ke spokojenosti rybářů. Pokrok v naší práci je nepřehlédnutelný, protože logicky by se jinak nemohlo stát, aby Rada řadu let pracovala téměř v nezměněném složení.

Kdyby tomu bylo naopak a členové by byli nespokojeni, máme tu demokratické volby, a tak by členská základna musela rozhodnout jinak. To přece dává logiku, že? A platí to na všech úrovních, ne jen na Radě.

Uvádíme jen pár otázek celý rozhovor si přečtěte na odkazu: 

http://www.inrybar.cz/ostatni/rozhovory/ochrana-trofejnich-ryb-nefunguje-rybari-kapitalni-ryby-ukradnou-rika-dusan-hybner-predseda-sus-crs/

 

Jelikož už naše babičky říkávaly, že opakování je matka moudrosti, tak vám všem znovu připomínáme, že se nyní si můžete udělat rezervaci jak na dětské, tak i „dospělácké“ závody O pohár předsedy SÚS.

Dětské závody se konají 21.5. na nádrži Pecovák v Příbrami a děti tak mají možnost si udělat rezervaci na emailu mladez.sus@seznam.cz do 10. 5. 2016.

Závody pro dospělé a všechny ostatní se konají 10. 9. na rybníku Jelito a i zde máte možnost si udělat rezervaci na emailu zahradka@domos.cz do 1. 9. 2016.

Těšíme se na vás!

Screenshot 2016-09-01 14.02.48

Plakat2_DRZ_SUS_21052016_Pribram_color_Oprava_2

Přetiskujeme dnešní otázky a odpovědi na on-line s předsedou SÚS Dušanem Hýbnerem, který proběhl v Boleslavském deníku.

DOTAZ: Dobrý den pane předsedo, po vašem nástupu do funkce se SÚS výrazně mění. Myslíte si, že se dá z celého ČRS vytvořit moderní, otevřenou organizaci?
ODPOVĚĎ: Dobrý den, vítám všechny rybáře i nerybáře na tomto onlinu, budu se snažit odpovědět na všechny dotazy, které přišly, slibuju, že žádný nesmažu a nepřeskočím 🙂
Začínáme z ostra koukám 🙂 Upřímně – v tuto chvíli nedá. Vazby, vztahy, styl práce je po desetiletí tak zakonzervovaný, že to nevidím v tuto chvíli jako reálné. Musíme se nejprve proměnit my uvnitř hnutí, to znamená změnit naše myšlení na úrovni MO, ÚS i Rady, abychom se pak stali otevření směrem ven. Nestačí jen nadávat u piva a na internetových diskuzích, každý z nás má šanci něco dělat a změny musí vyjít z členské základny! Jinak to nejde. Vím, jak složitě se měníme u nás ve středních Čechách, že jdeme krůček po krůčku. Ale jiná cesta není, ČRS se dříve nebo později musí změnit, pokud chce obstát v konkurenci nejen soukromých revírů, ale i celospolečenské.

DOTAZ: Pane předsedo, budete se za dva roky ucházet o post předsedy celého ČRS? Moc Vám fandíme a budeme rádi pokud ano 🙂
ODPOVĚĎ: V tuto chvíli říkám ne. Není to projev nějakého mého srabáctví, ale já stále tvrdím, že nejprve si musím udělat pořádek doma. Víte, ono to má spoustu dalších návazností, které si člověk uvědomí, až když v té funkci je. Teď mluvím z krátké zkušenosti předsedy SÚS, když chcete dělat změny, musíte mít kolem sebe lidi, kteří jsou stejně naladěni a zapáleni proto, čeho a jak chcete dosáhnout. Obávám se, že v současné Radě takovou skupinu nelze vytvořit, už teď jsme tam jen tři kůly v plotě. 🙂 Ale když říkám ne, tak to říkám 11. 3. 2016 a sv. Petr je mi svědkem, že nevím, jak se vše vyvine v měsících příštích, takže tuto myšlenku zcela nezavrhuji a může se to klidně stát.

DOTAZ: Dobrý den. Velice si vás vážím, a proto právě vás upozorňuji na závažný problém v Příbramském ČRS. Konkrétně jde, a o to je to smutnější, o oddělení mládeže.Tamní oblastní vedoucí mládeže, to s penězi opravdu umí, a děti jsou zde ( nejen pro něj ) na té nejpodřadnější pozici. Nebýt velice obětavých vedoucích kroužků, kterých už v minulosti kvůli panu vedoucímu nemálo odešlo, tak příbramské děti dávno kroužky opustili. Šikany vůči vedoucím kroužků, ze strany pana Vedoucího mládeže, jsem byl několikrát svědkem. Děti by si zasloužily lepší přístup. Děkuji, a prosím o prověření.
ODPOVĚĎ: Dobrý den, děkuju za upozornění, víte, že mládež je moje priorita, ale tady bych potřeboval více konkrétních informací. Kontakt na mě je na webu SÚS.

DOTAZ: Dobrý den pane předsedo. Můj dotaz zní. Proč není problém zavést a vydávat krátkodobé povolenky k lovu ryb bez předchozího proškolení a testů k jejímu získání a o s prodloužením doby lovu se nechcete ani bavit. Jak jistě víte, na Slovensku a nejenom tam jsou v tomto ohledu daleko dál, tak se ptám proč to nejde u nás. Děkuji za odpověď a ať se daří. Škopek.
ODPOVĚĎ: 1. není to krátkodobá povolenka, ale rybářský lístek, což je vlastně jen poplatek státu z rybolovu. Dotyčného to nijak neopravňuje k rybolovu na našich revírech.
2. jsem ochotný se bavit o všem, na druhou stranu musíme být velmi obezřetní, aby nějaká diskuze ohledně prodloužení doby lovu nepřinesla víc škody než užitku, tím, mám na mysli, že bychom museli otevřít současnou legislativu a tady už bych byl na pozoru. Více můžu vysvětlit soukromě.

DOTAZ: Jak se vám spolupracuje s Radou, kde jste defacto ještě stále nováčkem? Už se mezi některými rybáři mluví, že byste mohl být novým předsedou ČRS. Myslíte si, že jste volitelný?
ODPOVĚĎ: Na tuto otázku jsem již částečně odpověděl a doplním ji tedy, že v tuto chvíli jsem nevolitelný, protože rybáři chtějí klid a ticho 🙂 a to já ani v jednom případě nejsem. Musíte si uvědomit, kdo volí předsedu ČRS, kdo tvoří Radu a pak je to vcelku jasné. Jak se mi spolupracuje s Radou? Děkuju za optání… 🙂 Když tak se zeptejte na Radě, jak se jim spolupracuje se mnou. :-))))))

DOTAZ: Dobrý den pan předsedo, někde jsem četl, že jste mluvil o centrálním nákupu ryb pro MO. Jak by to mělo fungovat a proč by to mělo být? Myslíte si, že jste schopen tuto myšlenku prosadit přes současné hospodáře či jednatele MO, kteří v tom mají zavedené svoje letité pořádky?
ODPOVĚĎ: Těma pořádkama si tak nějak odpovídáte sám… Jinak všeobecně všude platí, čím více, tím je lepší cena, to znamená, že bychom nakupovali rybu levněji i s kompletní službou (doprava), jsme mnohem zajímavější a silnější partner pro produkční rybáře, lépe bychom se dostali k ostatním rybám, které se dávají jako bonus k velkým dodávkám, a na které se samotná MO jen těžko dostane. Jako SÚS bychom navíc měli lepší kontrolu zarybňování revírů, což povede ke spokojenosti všech rybářů, že prostě není ryba „jen“ na papíře, ale i v revíru. První kroky jsme učinili a budou projednány na květnové konferenci SÚS.

DOTAZ: Dobrý den, soudím a je to hodně za vámi vidět , že jste nastartoval SÚS snad ve všech směrech! A proto je můj dotaz jestli jste neuvažoval o kandidatuře na předsedu ČRS ? A také váš názor na radu ČRS a její práci pro členy ? Díky Aleš Haluska.
ODPOVĚĎ: Vy mi teda dáváte. Abych ještě na tu Radu taky mohl někdy přijít. 🙂 Předně děkuju za uznání, znáte jak to je „kdo je vidět, ten žije“ a toho se ve středních Čechách držíme. Jeden můj kamarád mi říká: „I negativní reklama je reklama, tak se toho drž.“ Takže jsem rád, že jako Středočeši jsme vidět. Kandidaturu na předsedu jsem už zodpověděl a názor na Radu? Protože jsem její člen, tak to řeknu takhle: Snažíme se pro členy něco dělat, ale mohli bychom mnohem víc a jinak…

DOTAZ: Dobrý den, rád bych se vás zeptal, jak tak náročnou funkci i z hlediska času, skloubíte dohromady se svoji rodinou ? A jak vidíte propagaci vůbec rybařiny a jejich úspěchů, když máme mezi rybáři příkladně různé mistry Evropy a světa a třeba v televizi o tom nikdy nebyla žádná zmínka? Děkuji Aleš Haluska.
ODPOVĚĎ: No právě! Nezvládám to skloubit s rodinou. Pracuju 7 dní v týdnu, 18 hodin denně. Neznám pojem volný víkend, že bych si třeba v pátek večer vypnul mobil a dva dny „neexistoval“. Většinou se snažím mít volnější neděli, ale to se ráno sbalím a jedu na líheň, kde máme pstroužky a tam celý den čistím nádrže od sedimentu. Je to trošku relax, není tam totiž signál… Pak se ale nestačím divit, když mi naběhne… Až tohle bude číst moje žena, bude si klepat na čelo :-), ale jen díky její nebetyčné trpělivosti drží rodina pohromadě.
Abychom přežili jako rybáři, musíme svoji práci propagovat a nikdo to za nás neudělá, za tím si musíme jít sami. My jsme svoji práci začali propagovat, kde se dá, jsme maximálně všem otevření, snažíme se problémy hned řešit. To, že naši sportovci nejsou nikde vidět, je chybou nás – Rady, že neumíme prodat, naše úspěchy a svoji práci. Aby nás společnost nevnímala jen jako tiché blázny, kteří „vraždí“ ryby, ale jako i ty, kteří pro naši přírodu spoustu práce dělají, třeba tím, že se snažíme nasazovat a uchránit populaci ohrožených druhů ryb, pečovat o vodní plochy atd, atd..Máme v tom mezery i my, Středočeši. Namátkou vezmu třeba Tomáše Spáčila, to je trojnásobný juniorský mistr světa v rybolovné technice, kluk ze Zaječova, kterému leží svět u nohou, protože je v této věkové kategorii několik let v Česku, ale i v cizině neporazitelný, držitel světového rekordu. Chcete-li příměr, je to něco jako Tomáš Rosický ve svých 18 letech ve fotbale, co se týče píle a talentu.. a kde se o našem Tomášovi všude dočtete? V řadě věcí je chyba v nás. Důležité je, si ty chyby umět přiznat a napravovat je, ne jen o tom mluvit.

DOTAZ: Dobrý den. Jaký je váš názor na zákaz stanování a bivakování u většiny středočeských revíru, vrchol je asi revír Baraba 411 167, kdy je nutný opustit revír.Je možné očekavat v budoucnu i trochu vstřícnosti pro rybaře s rodinami, aby nemuseli jezdit na soukromé revíry. Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:Je potřeba si uvědomit, že ty zákazy jsme nepožadovali my, rybáři, ale orgány ochrany přírody a majitelé pobřežních pozemků. Na druhou stranu si řekněme, že ne všichni se u vody chováme tak, jak máme, a tak není divu, že tento tlak na nás přišel. Řešením je nakupovat si pobřežní pozemky a vodní plochy do svého majetku a můžeme si pak sami určovat pravidla. Ovšem, že na lovném místě mám být pořádek, to bude požadavek každého vlastníka pozemku. Nehážu všechny do jednoho pytle, vím, že je nás víc, co doplácíme na několik hlupáků, kteří se neumějí chovat.
Abychom vám mohli vyhovět, musí jít o specifickým revír. Je to všechno věc, o které přemýšlím, něco už mám v hlavě, tak uvidíme, jak se zadaří.

DOTAZ: Dobrý den, proč se na řekách typu Jizery v okolí Mladé Boleslavi prosazuje obrovské vysazování kaprů na úkor např. parem, tloušťů, štik, pstruhů apod. prostě ryb, které jsou pro daný typ řeky typické, kdežto kapr vytlačuje původní druhy ryb a často se vysazuje i nad plán zcela zbytečně? Děkuji a hezký den, Jirka
ODPOVĚĎ: Tady s vámi nesouhlasím, kéž by všechny revíry byly zarybňovány jako Jizera v Mladé Boleslavi, což mohou potvrdit závodníci v plavané, přívlači, feederu, ZÚ i handicapovaní rybáři, kteří právě na Jizeře pořádají své závody. Ten úsek je vyhlášený svou druhovou pestrostí, ale abych byl ještě konkrétnější: za loňský rok bylo na tomto úseku MO nasazeno např. 3000 kusů parmy, což je 3x více než ukládá zarybňovací povinnost, jelce tlouště 2500 ks (o 500 ks více), bílá ryba 39 000 ks (6x více). Pstruh, o kterém píšete v zarybňovací povinnosti není vůbec, přesto MO Mladá Boleslav ze svých prostředků nasadila 666 ks. Dále je potřeba vidět nasazené chráněné a ohrožené ryby jelec jesen 4000 ks a mník 1600 ks. Pokud si ta čísla dáte dohromady zjistíte, že MO MB podporuje vícezarybnění v rovnováze na všechny druhy ryb.

DOTAZ: Všechny ty akce pro děti, propagaci, web , facebook vymýšlíte sám nebo je vám nápomocný sekretariát či výbor vašeho územního svazu? Jak jste je dokázal přesvědčit?
ODPOVĚĎ: Každá návštěva MO mi přinese nějaký podnět, nápad, o kterém pak přemýšlím a dám tomu nějakou podobu. Pochopitelně, že mám kolem sebe lidi, profíky z různých oborů, kteří nejsou v žádném případě spjati s rybářským hnutím a mají na vše tak jiný náhled, takový ten klasický, manažerský. Jsou takovou opozicí, nemám prostě jen názor sekretariátu či výboru, ale i těchto lidí a mnohdy je diametrálně odlišný. Pak se snažím mezi oběma názory hledat cestu. Osobně si myslím, že stejně jednou přijde doba, kdy na určitých místech ÚS budou stát profíci manažerského ražení. My třeba od 1. května budeme mít PR manažera. Je to nezbytné a zase nás to posune o kus dopředu. Věřím, že se časem objeví i jinde. :-))

DOTAZ: Jako jediní zveřejňujete násady, myslíte si, že je to správné? A druhý dotaz: co je rybářská stráž s krajskou působností a odkdy bude fungovat?
ODPOVĚĎ: Je! Je to naše povinnost. Od členů dostáváme peníze, část z nich jde i do zarybnění a tak je také nutné jim sdělit: „Podívejte se, co jsme vám do revíru nasadili.“ A popřejeme jim příjemný lov. Pořád nechápu, že to ještě někdo nechápe.
Rybářská stráž s krajskou působností bude fungovat už v nejbližších dnech, má 21 členů, v současné době si vyřizují svá ustanovení. Poté se již s nimi setkáte na kterémkoli revírů v rámci Středočeského kraje. Přínos? Kontrola zarybňování v MO, nezaujatá kontrola lovících „člověkem z venčí“, osvěta, atd.atd. Uvidíme, co nám přinesou první kontroly :-)) a je to první krok k profesionalizaci RS bez nákladu místních organizací.

DOTAZ: Když čtu některá vaše vyjádření, ať na webu či v médiích, pokud dojde na Radu, často se vůči ní vymezujete. Neměli byste být jeden tým? Jak se vám tam pak působí? Co v tuto chvíli nejvíce schází ČRS?
ODPOVĚĎ: Vidíte, to mi ani nepřišlo, že bych se vymezoval. Ano jsou věci, které když mi vadí směrem k Radě hodně a já tuším, že by se to mělo změnit, ozvu se. To je pravda. Ale nemyslím si, že bych to dělal v nějakém masivním měřítku, v 99 procentech toho, co se mi nelíbí, jsem poměrně tiše :-)), to mi věřte, protože Rada jsem i já. Jinak souhlasím, pokud chcete něčeho dosáhnout, musíte být tým, jinak to nejde. Sám toho člověk zvládne dost, ale ve finále lidi, kteří mu pomohou, kolem sebe potřebuje. Je těžké odpovídat, co schází Radě, tak třeba otevřít okna, je jaro, venku je hezky… :-)), ale řeknu to takhle: změna myšlení, tím mám na mysli přijmout filosofii, že my jsme tady pro rybáře, že jsme jejich servisní organizací, protože oni k nám ukládají svoje peníze a za ty by měli nějaký servis dostávat. Myslet si, že správně je to opačně, že rybáři jsou tady pro nás, funkcionáře, je velkou, a bohužel v rybářském hnutí hojně rozšířenou mýlkou, podle které se také tak pracuje. No, a teď se mě po tomhle ptejte, zda jsem volitelný? :-)))

DOTAZ: Ahoj Dušane, kamaráde náš, řekni nám něco o handicapovaných rybářích…
ODPOVĚĎ: Nazdar hoši, jsme rádi, že vás máme, až když je člověk mezi vámi, tak pochopí, oč tam jde a získává úplně jiný náhled na handicapované rybáře, ale i na ty všechny, kteří jim pomáhají. Když vidím kluky, co dokáží na vozíku vyvádět za kouzla při závodech, smekám. Já osobně jsem pyšný, že jste u nás, osobně vám budu nápomocný vždy. Že jste v našem ÚS vnímám i jako velký závazek a věřím, že to tak vnímají i všichni další. A děkuji všem, co pro handicapované děláte. Už teď se těším na domácí mistrovství, které je u nás v Mladé Boleslavi.

DOTAZ: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč neinformujete své členy o dění na svazu např. emailem. Např. konkrétně brigády, proč to není vypsané na webu, proč členy neoslovíte – bydlím kousek od Jizery, rád bych přispěl a pomohl, ale dopředu o brigádě se nedozvím, už v sobotu vidím jak se něco děje, poté se sporadicky po akci objeví pár fotek na vašem webu…
ODPOVĚĎ: Ptáte se mě na dění v MO, my brigády, jako SÚS, neorganizujeme. Ale pokud jde konkrétně o Jizeru, tak když zavoláte nebo napíšete hospodáři z Mladé Boleslavi, práci vám určitě dá. Navíc mají web a facebook, kde brigády zveřejňují, stejně tak, jako většina dalších místních organizací. Jestli chcete pracovat, věřím, že vás všude přijmou s otevřenou náručí.

DOTAZ: Netrpí MO, kde působíte, Vaší výtěžností?
ODPOVĚĎ: Netrpí. Doufám tedy a věřím, že by mi to kolegové řekli do očí, kdybych někde něco flákal. Všude jedu na 100 procent, jinak to ani neumím. Budu rád, když si v brzké době vychovám nástupce a budu se moct věnovat jen SÚS. Jenže noví funkcionáři nám z nebe nespadnou, chvíli to trvá, než se vychovají. Trpí tím jen rodina a v poslední době i já…

DOTAZ: Dobrý den,zajímalo by mě, jak se váš svaz věnuje dětem na Mladoboleslavsku. Teď je spíš populární sport než nějaké rybaření. Máte pro ně otevřený nějaký kroužek? Kde a jaký je o něj zájem? A co se na něm učí?
ODPOVĚĎ: Na Mladoboleslavsku máme pět sdružených místních organizací a všechny mají rybářský kroužek otevřený komukoli, kdo má zájem o rybaření. Jako ÚS jim předáváme všechny podklady i metodická vodítka pro čerpání dotací na činnost, jakoukoli jejich aktivitu vítáme a podporujeme, když si zažádají, tak dle podmínek poskytujeme propagační materiály. Zájem dětí je, ale byli bychom rádi, kdyby byl ještě větší. Velká část však leží na MO a kvalitě jejich vedoucích. My jsme nápomocni všem.

DOTAZ: Co musím splňovat, abych získal rybářský lístek a kde v okolí Mladé Boleslavi lze legálně lovit ryby? Díky za odpověď
ODPOVĚĎ:Musíte podat přihlášku do MO, na Mladoboleslavsku jich je pět sdružených – Bakov, Bělá p/B, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště a Benátky. Poté absolvujete kurz a složíte zkoušky. S povolenkou k lovu ryb dostanete soupis revírů, kde vám vaše povolenka platí, a kde můžete provádět výkon rybářského práva.

DOTAZ: Ještě by mě zajímalo, jestli vaše revíry „navštěvují“ také pytláci, kde nejčastěji a jestli máte spočítané škody třeba za minulý rok a kterých ryb okradli nejvíce. Děkuji
ODPOVĚĎ: Pytláci určitě chodí stejně tak, jako u jiných ÚS. Škody spočítané nemáme, protože u těch, co nechytneme, nevíme, co zcizili. Kde nám nejvíc řádí, to nebudu prozrazovat, tam pošlu RS. :-))

DOTAZ: Jaký je váš vztah k rybám? Kterou máte nejraději? Hezký den
ODPOVĚĎ: Nejraději mám tu, která plave v revíru. Pokud už musím nějakou jíst, tak candáta a nejlépe na kmíně od mé manželky.

DOTAZ: Petrův zdar, můj dotaz je kdy už konečně povolí ČRS lov nonstop? Jak je možné, že už i na Slovensku můžou normálně chytat přes noc. Stejně tak ve všech státech Evropy, kde jsem měl možnost rybařit. Zajímavé je, že všude jsem potkal české rybáře a u nás cizince nikdy. Je to ostuda jaký je ČRS zabržděný a nejde vůbec naproti sportovním rybářům. Že se nestydí vedení ČRS brát výplatu za to co tam předvádějí, povolenek se prodává mnohem méně než před 10 lety. Rybáři raději jezdí na soukromé revíry a ČRS jde do úpadku.
ODPOVĚĎ: ČRS nemůže povolit lov nonstop, protože denní doby lovu stanovuje vyhláška č. 197/2004 Sb. o rybářství. Pokud bychom to změnit chtěli, museli bychom dát podnět k novelizaci vyhlášky a tudíž otevřít zákon o rybářství. A jak už jsem odpověděl výše, myslím si, že následně můžeme víc ztratit než získat. Mrzí mě, že mnozí nejsou s to pochopit, proč jsem proti otevření zákona, ale veřejně to říkat nebudu, nechci dávat někomu návod do ruky.
Lov nonstop řešme v rámci nových revírů, které budou provozovány v režimu rybníkářství, zde nemáme tak svázané ruce a můžeme tak konkurovat soukromníkům. Ale nejde to dělat všude, soukromník vám noční lov povolí také jen tam, kde má rozhled.

DOTAZ: Ahoj předsedo, v tomto období probíhají VČS MO ČRS. Vím, že jich spoustu navštěvuješ. Jak jsi spokojen s účastí rybářů na výkonu jejich práv vyplývajících z členství ve spolcích (MO)? Sám za sebe si myslím, že odpověď na to oblíbené hospodské: „Rada ČRS, a nejen ona, stojí za …. a dokud nebude jiná, tak se v ČRS nic nezmění“ záčíná právě zde. Sice se říká, že ryba smrdí od hlavy, ale vyřadit jí z revíru musí rybář, aby nemohla škodit. A jsme zase na začátku. Na schůzi MO, odkud musí vyjít jasný impuls, že takhle to již nechceme. Jenže na rozdíl od Letné a Václaváku v roce 1989 nám lidi na schůze nechodí a svá práva neuplatňují. Zjevně jim vyhovuje model zaplatím za členství, povolenku a brigádu, tak co mě ještě otravujete. Co s tím? Děkuji za odpověď Roman Vlček
ODPOVĚĎ: Ahoj, ve všem máš pravdu, já to můžu jen podtrhnout, co jsi napsal. Pokud členská základna není s něčím spokojena, tak to může změnit. Není problém vyrazit na členskou schůzi a měnit zaběhnuté pořádky, pokud to bude k lepšímu. To by mělo být povinností každého člena. Ale když členům nevadí, že jsou voleni stále stejní lidé po desítky let, že v tom není žádný progres, je to věc členské základny. Stačí se jen podívat, jak se dělají volby na ÚS, že se hlasuje veřejně, kolikrát je 30 let jen jeden kandidát, případně se pořádají volby v nevhodnou dobu pro pracující členy atd, atd. A tak bych mohl pokračovat. Jenže to celé je věcí nás členů, my musíme říkat, že nám to vadí a něco pro změnu dělat. V hospodě a na internetových chatech se nic nevybojuje, čili vyrazte na schůze MO a měňte. Poté na konference ÚS a diskutujte, kdo vás má zastupovat v Radě. To je ta Rada, na kterou všichni nadávají, ale tam jsou lidé, které jste si všichni zvolili. I ti, kteří na schůze nechodí, se právě svojí nečinností na této volbě podílí. Argument: „Já nikoho nevolil“, neobstojí.

DOTAZ: Pozdrav pro Dušana. Chci se zeptat, proč není už letos na Rachyni podobný režim jako na Božkově? Děkuji za odpověď, přeji dál držet nastolený směr a jsem rád, že to vše zlepšuje. J. Ptáčník
ODPOVĚĎ: Děkujeme za uznání. V hospodářském odboru a ekonomické komisi v současné době probíhá diskuze, jaký zvolit režim pro Rachyni. Musíme zohlednit ekonomiku a potřebu členské základny. Povolenky jsou vydávány již od ledna, a tak jakákoliv změna v tuto chvíli by nebyla férová vůči těm, kteří již povolenku zakoupili. Osobně věřím, že se režim změní od roku 2017.

DOTAZ: Jak ohodnotíte své dosavadní působení na SÚS?
ODPOVĚĎ: Hodnotit musí členové. Necelý rok jsem se rozkoukával a teď jsme něco nastartovali, změnili, ale rozhodující budou čísla za dva roky, až mi bude končit mandát. Pak si můžu říct: „Důšo, byl jsi dobrej..“, :-)) anebo taky ne a sám si vyhodnotím, co dál.

DOTAZ: Jste aktivní rybář? Jak nejraději odpočíváte?
ODPOVĚĎ: Aktivní už nejsem od doby, co jsem funkcionářem, odpočívám na sádkách při chovu lososovitých ryb. Tam jsem v přírodě, odříznutý od světa a parťáky mi kromě ryb dělají volavky a vydry. :-))

DOTAZ: Zdravím pane předsedo, co se v SÚS nepovedlo, s čím nejste spokojený?
ODPOVĚĎ: Nepovedlo se toho víc. Jde to pomalu a ztěžka. Spoustu energie mě stojí přesvědčit své některé spolupracovníky a správnosti naší cesty, přestože nedělám nic jiného, než plním volební program. Nepovedly se kupony pro začínající dětské rybáře, kdy jsme jim nabídli slevu 20% v jedné z prodejen rybářského náčiní v příslušném okrese. Byla to dobrá myšlenka, ale nečekal jsem, že ji zhatí některé MO, které kupony vůbec do kroužků nedají.
Nepovedlo se, že jsem prostě mezi některé skupiny nezapadl a dívají se na mě jako na mladého, co má být tiše a hlavně poslouchat radu starších. Přitom všechny kroky dělám pro ČRS a jeho budoucnost, ne pro sebe. Já mohu klidně zase zalézt, odkud jsem vylezl…

DOTAZ: Budete za dva roky znovu kandidovat na předsedu SÚS?
ODPOVĚĎ: V tuto chvíli netuším. Uvidíme, jaké budou výsledky mé práce a také vím, že potřebuji kolem sebe svůj tým lidí. Pak se můžu rozhodnout.

DOTAZ: Dobrý den, v tisku jsem četl něco o nových revírech v okolí MB, co je na tom pravdy? Děkuji
ODPOVĚĎ: 16. 4. otvíráme revír Dvorce u Lysé nad Labem, v režimu rybníkářství. Na tomto revíru se bude lovit v zimním období na pstruhové povolenky, v letním na mimopstruhovém. V současné době se finalizuje smlouva o novém 2,5 ha revíru, který by byl provozován ve stejném režimu jako Dvorce. Lokalitu si ponechám pro sebe, dokud nepodepíšeme smlouvu, jen prozradím, že je v blízkosti MB.

DOTAZ: Jaký je váš vztah k Jakubovi Vágnerovi, který se „usídlil“ ve vašem kraji?
ODPOVĚĎ: Náš vztah není žádný, Jakub má ryby jako byznys, já jako lásku. Tím je řečeno vše.

DOTAZ: Ahoj Dušane, 30 denní rybářský lístek, to teď slyšíš často. Podle mne zvítězil zájem ekonomický nad selským rozumem a je to i neúcta k lidem, kteří pro jeho získání museli složit zkoušku. Pro české občany by měl být nedostupný a pro cizince bych měl návrh: uznávat jejich národní rybářské lístky, nebo licence, nebo jak tomu kdo chce jak říkat, obdobně jako v případě řidičských průkazů. Pro začátek zkusit třeba dohodu se sousedními státy, abychom si navzájem uznávali nějakým dokladem potřebnou způsobilost pro lovení ryb na našich revírech. Stejně jako v případě řidičů, když někdo jede do cizí země, tak se musí seznámit s jejich dopravními předpisy a pokud je v cizině poruší, následuje postih bez pardónu – žádné : „promiňte, jsem cizinec“. Jaký na to máš názor?
ODPOVĚĎ: Na krátkodobém rybářském lístku není nic špatného, lovící musí dodržovat všechna pravidla pro výkon rybářského práva, jako každý jiný. Veškerý problém kolem toho vidím ve špatné komunikaci směrem k našim členů a veřejnosti. Měli se to dozvědět jinak než ze zmatečného příspěvku v televizi a mělo jim to být řádně vysvětleno. Jinak souhlasím, že mnohem jednodušší by bylo uznávat si potřebné doklady, ale to není v naší moci.

DOTAZ: Dobrý den, předsedo. Chyť a pusť! Nebo si rybu ponechat? Zastánci tábora chyť a pusť se čím dál tím více vyhraňují proti rybářům, kteří si rybu ponechají. Proč? Když na druhou stranu lze považovat za zvrhlost chytat ryby pouze pro zábavu a pro chlubení se fotografií na soc. sítích. Píchat je ostrými háčky, přetahovat se s nimi, násilím je tahat z vody a pak jim dávat pusu – to žádná ryba asi moc neocení. Navíc, když už prohraje a je venku z vody a k smrti unavená, většinou je v šoku nebo v limbu. Souhlasím s tím, že trofejní kusy by se měly vracet zpět a s ulovenými rybami neobchodovat, ale proč někomu vyčítat, že jí ulovené ryby? Myslivci také ve svých honitbách nestřílejí zvěř uspávacími náboji, aby si je mohl střelit každý. Plánuje se na SUS nějaký revír jenom pro Chyť a pusť a počítá se zavedením horní míry celosvazově? Jaký máte názor na prodloužení denní doby lovu? Zvláště na podzim, při lovu candátů, je doba lovu krátká. Petrův zdar!
ODPOVĚĎ: Každý rybář má nárok si rybu ponechat dle platných předpisů, anebo ji může vrátit vodě. O revíru chyť a pusť neuvažujeme, dostaneme se do stejných problémů, kdy rybáři budou považovat za omezení, že si rybu nemohou odnést domů. Zavedení horní míry je z mého pohledu neřešitelné, na tom se má problém shodnout MO, natož celý svaz.

DOTAZ: Čau čaroději, kdy zas půjdem spolu na ryby? 😀
ODPOVĚĎ: Ahoj, v důchodu… to zvládneme, pokud udržíme prut.. :-))

DOTAZ: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kolik vás vyjde propagace činnosti svazu. Inzerce v Aha! určitě není zadarmo.
ODPOVĚĎ: Nebylo to tak drahé, jak si myslíte, více prozrazovat nebudeme, je to jen mezi námi a vydavatelem. :-))

Děkuji všem za otázky, nečekal jsem, že nakonec toho bude tolik a ještě kolem tématu mě a Rady -:)) . Čekal jsem více otázek na SÚS.
Děkuji všem středočeským rybářům za podporu, vážím si ji a přeji vám hezký víkend u našich revírů.