SKVĚLÉ! Středočeští junioři v mušce MiČR na řece zcela ovládli!

Po mnoha letech jsem se vrátil do míst, kde jsem absolvoval základní vojenskou službu. Silueta Lysé Hory, rozbořená kasárna, les přezdívaný od devadesátých let Sherwood a prosklená řeka Ostravice byly kulisami letošního juniorského Mistrovství ČR v LRU muška – řeka.

Naše očekávání nebylo zrovna malé. Již pár let středočeští junioři z MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav připravovaní na svoji rybářskou a sportovní karieru v Muškařském klubu Monfish junior patří k tomu nejlepšímu, co se po našich revírech a dnes, už nejen v této věkové kategorii, pohybuje. Do závodu jsme šli se sedmi ostřílenými harcovníky, mezi nimiž jsou i úspěšní reprezentanti ČR a třemi závodníky, kteří se na vstup mezi elitu teprve připravují.

Sobota ukázala hned od prvních chvil, že chytání ryb (pstruh obecný, lipan podhorní a jelec tloušť), které v řece žijí dlouhodobě a nejsou čerstvě vysazené, chce dostatečný klid, soustředění, schopnost číst vodu a analyzovat získané informace, bojovné srdce a víru ve vlastní síly a materiál. Jsou to vlastnosti, které se dětem snažíme od prvních chvil u vody vštěpovat a dáváme jim dostatek prostoru pro vlastní realizaci. Jejich schopnost samostatně rozhodovat o vlastním výkonu jim dává právě tu potřebnou víru ve vlastní síly, a tak i na horších místech neztrácejí chuť poprat se s aktuální situací. A to se vyplácí. Vždyť po prvním dnu jsme okupovali 1., 2., 4., 6., 8., a 11. místo.

Na rozdíl od ostatních účastníků se nám podařilo v neděli, kdy na některých místech už bylo hodně obtížné ryby ulovit, tato umístění potvrdit, a tak nakonec to znamenalo šest míst mezi prvními sedmi v pořadí 1. Vojta Marek, 2. Lukáš Michalík, 3. Vítek Šindelář, 4. Jan Bureš, 6. Samuel Piekar a skokan neděle Zdeněk Dvořák, který se díky fantastickému výkonu vyšvihl na celkově sedmé a mezi benjaminy první místo. Jen páté místo jsme přenechali jihočeskému zástupci Šimonu Červenému.  Na stupních vítězů tak bylo nejčastěji k vidění logo Středočeského územního svazu.

Děkuji za skvělou reprezentaci všem našim juniorům, všem rodičům za ochotu kluky v jejich snažení maximálně podporovat, všem našim trenérům a vedoucím za čas, který dětem věnují, MO Brandýs za úžasnou snahu vytvořit pro nás co nejlepší podmínky k tréninku, i když nepatří k tzv. pstruhovým organizacím a Středočeskému územnímu svazu za podporu a hledání cest ke zlepšení. A věřte, že v kraji, který neoplývá pstruhovými revíry, to není jednoduché. O to více si cení úspěchů našich mladých muškařů

Nemohou opomenout velké poděkování duši Severomoravského juniorského muškaření Rosťovi Olivovi a jeho spolupracovníkům za v jeho podání standardní, ale pro nás výbornou organizaci závodu a Parmičkám Sokolov ze nepřekonatelnou snahu všechny nás překrmit domácími dobrotami (nebo je to snad úmysl?).

Teď už nám do konce roku chybí jen jeden juniorský závod a čtyři dospělé a věřím, že nejméně první tři místa celostátního žebříčku, na nichž jsou nyní naši junioři, nám zůstanou a v příštím roce se nám tak podaří navýšit náš příspěvek do reprezentace ČR na mistrovství světa.

Roman Vlček, MK Monfish junior, MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav