Seznamte se, představují se muškaři

logoVážení rybářští přátelé,

mnoho z Vás si již určitě všimlo v posledních měsících několika článků o mladých muškařích z MO ČRS Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, o jejichž rybářský rozvoj se stará náš nově založený Muškařský klub Monfish junior, z.s.

Klub, který má již několikaletou tradici mezi juniorskými muškaři a spoustu sportovních úspěchů zejména v kategorii nejmladších muškařů do 12-ti let, ale teprve letos v květnu získal oficiální statut zapsaného spolku.jizera_2014087

Na počátku stála snaha obchodníků z naší mateřské muškařské firmy Monfish s.r.o. o popularizaci muškařiny mezi mládeží.  Postupně však nadšení dětí a rodičů vedlo k přesunu velké části odpovědnosti za fungování klubu z firmy na jeho členy, jenž vyvrcholilo v založení Muškařského klubu Monfish junior, z.s.,  i když i nadále nám náš hlavní sponzor firma Monfish poskytuje materiální zázemí pro děti a prostory pro pravidelné schůzky v Praze.

20150926_181707Začínali jsme a spoustou úspěšných akcí jsme se snad i odměnili původní mateřské MO ČRS Praha 10 Vinohrady za podporu (účast v závodech, pravidelná krátko i dlouhodobá soustředění, výjezdy s juniory na zahraniční akce….).

Bohužel, po letech se naše názory a zájmy rozešly a náš zájem o rozvoj členské základny nenašel nejen v MO ČRS Praha 10 Vinohrady, ale i u Územního svazu hl. m. Prahy pochopení. Po zralém uvážení jsme se rozhodli odejít do Brandýsa pod křídla zdejší MO ČRS a tedy i SÚS. A volba to byla podle nás výborná.

_DSC2575Dostali jsme se do prostředí s obrovským zájmem o práci s mládeží, o níž se nejen mluví, ale která se dělá. Popravdě dosud se po SÚS rozkoukáváme, ale i ta krátká doba v nás vyvolává pocit hrdosti na příslušnost k SÚS a musím touto cestou poděkovat za otevřenou náruč, s níž nás brandýsští rybáři a vedení SÚS přijali mezi sebe.

Za těch několik měsíců od přestupu jsme pro děti zorganizovali dvě týdenní soustředění, z čehož jedno proběhlo v Polsku a jedno v Jizerských horách, dva výjezdy na krásné slovinské revíry, několik víkendových rybářských akcí zaměřených na přípravu na podzimní závodní sezonu a stihli jsme se zúčastnit i 20150926_123419několika juniorských závodů s pěknými pódiovými umístěními (informace byly v shora uvedených článcích, více jich naleznete na www.monfishjunior.cz a nebo na facebooku společnosti Monfish).

Vedle sportovní činnosti, která je pro děti určitě vrcholem jejich snažení, se zaměřujeme  na vyhledávání mladých muškařů a snažíme se je přivést k této nádherné rybářské disciplíně, do prostředí překrásných pstruhových revírů.

_DSC2379Jedním z hlavních směrů výuky je i seznámení s univerzálností této rybolovné techniky umožňující velmi úspěšně lovit všechny druhy ryb i na mimopstruhových revírech. Od poloviny září také pořádáme v prostorách firmy Monfish pravidelné středeční klubové schůzky zaměřené zejména na vázání mušek, jichž se často účastní i ostatní muškaři z řad dospělých, kteří nejsou našimi členy.

2015-06-28 11.14.12V současné době máme 10 členů z řad juniorů z Prahy, středních Čech, střední Moravy a Polska a 14 členů z řad dospělých z Čech a Slovinska. Informace o našich členech naleznete od začátku listopadu v nové verzi našeho klubového webu www.monfishjunior.cz.

Jsme klubem otevřeným a budeme se stále snažit naši základnu co nejvíce rozšiřovat. Rádi pomůžeme v ostatních regionech zájemcům o muškařinu, ať už ukázkou muškaření třeba na schůzkách rybářských kroužků, nebo při zakládání dalších muškařských uskupení zaměřených _DSC2458na mládež. Máme i zájem o vzájemnou spolupráci s rybářskými kroužky zaměřenými na jinou rybolovnou techniku, neboť chceme, aby se naši junioři orientovali i v jiných rybolovných technikách.

Všem rybářům přeji mnoho krásných zážitků u vody a doufám, že se budeme co nejčastěji setkávat nejen tady na informačním portálu SÚS.

S pozdravem Petrův zdar za Muškařský klub Monfish junior, z.s. Roman Vlček, předseda klubu