Rybolovná technika v MO Hořovice

Letošní sezona je v plném proudu a mladí závodníci z Hořovice o sobě dávají vědět. Sezona nám začala Ligou mládeže, kde závodilo za naší MO Hořovice 22 závodníků, kteří se poté v dalším průběhu roku věnují rybolovu a jiným aktivitám v jednotlivých rybářských kroužcích.

Hořovice mají ale i závodní družstvo, které patří k velmi úspěšným závodníkům napříč celou ČR. V sestavě Tomáš Spáčil, Martin Kulhavý, Tobias Kočkár a Amálka Ungrová se zúčastňují téměř všech závodů, které jsou vypsané v termínovém kalendáři rybolovné techniky. 

Družstva Hořovic nastoupila začátkem sezony v Lize mládeže i v první lize, v obou těchto soutěžích se umístila na čtvrtém místě. Toto umístění v první lize se dá považovat za velký úspěch, vzhledem k tomu, že toto družstvo je suverénně nejmladší ze všech dvanácti zúčastněných, které mohou v první lize závodit.

Poté se zúčastnili závodů českého poháru v Bílině, Kroměříži a v Českých Budějovicích, tyto závody jsou současně i závody nominačními do reprezentace ČR. Nominace není ještě potvrzena a odhlasována odborem rybolovné techniky, ale mohu již prozradit, že Tomáš Spáčil i Tobias Kočkár se na 99 % nominovali do reprezentace České republiky a pojedou ji reprezentovat na mistrovství světa.

Sezona je ve své třetině a v tuto dobu, kdy si čtete tyto řádky bojují naši junioři na mistrovství republiky juniorů a žáků, které se koná v Karviné a poté bude následovat MR v Č. Budějovicích.

O prázdninách budeme závodit v zahraničí, na Slovensku, Rakousku, Slovinsku a na mistrovství světa juniorů ve Švýcarsku. O všech těchto a dalších závodech Vás budeme informovat.

Přeji všem našim závodníkům pevné nervy a mnoho štěstí na všech závodech, kde budou reprezentovat naši MO, Středočeský územní svaz či Českou republiku.

Radek Spáčil