Rybářská stráž má nový člun, na jehož zakoupení se velkou měrou podílel Středočeský kraj

Rybářská stráž v rámci Středočeského územního svazu získala významného pomocníka – člun s motorem a vozíkem. Ten byl pořízený zásluhou hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery, neboť z větší části byl financovaný z jeho fondu.

IMG_9923V úterý 6. 10. 2015 došlo v sídle ČRS SÚS v Lahovicích k jeho slavnostnímu předání, kterého se zúčastnili náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Mgr. Karel Horčička a Přemysl Sezemský, za SÚS pak předseda Dušan Hýbner a jednatel Pavel Horáček.

„Touto cestou bych chtěl panu hejtmanovi poděkovat, velmi si toho vážíme,“ uvedl Dušan Hýbner. „Jsem rád, že stále více nacházíme prostor pro společné projekty, a že ve Středočeském kraji máme partnera, o kterého se můžeme opřít. To samé platí i opačně, věřím, že naší prací nejen pro rybáře, ale i pro děti a mládež a celou širokou veřejnost, to našemu kraji vracíme.“

Člun s motorem, vozíkem a příslušenstvím byl zakoupený za 83 000 Kč, když dotace hejtmana činila 50 000 korun, zbylou částku 33 000 korun uhradil územní svaz ze svého rozpočtu.

IMG_9928„Člun bude sloužit místním organizacím v celém kraji na rybářských revírech, kde jsou z břehu těžko dosažitelná a kontrolovatelná místa, zejména pak na vodních tocích a velkých pískovnách. V současné době připravujeme podklady s podmínkami pro jeho zapůjčování. Naše představa je taková, že MO si budou člun s příslušenstvím půjčovat v sídle našeho územního svazu na týden či dva. Člun tak bude putovat po celém kraji, dle zájmu jednotlivých MO a členů RS. IMG_9938Jde o snahu ještě více pomoci dobrovolným členům RS v ostraze jim svěřených revírů,“ dodal Hýbner.

Náměstek hejtmana Mgr. Horčička vyzdvihl zlepšenou spolupráci s krajem a především pak práci celého územního svazu s dětmi a mládeží.

IMG_9942„Již dnes pracujeme společně na dalších projektech pro nadcházející období, z čehož mám obrovskou radost. Ty budou směřovat hlavně do podpory práce s mládeží a do původních reofilních druhů ryb v našich tocích,“ poznamenal předseda SÚS.