Rybaříkům z Berouna se líbil závod O pohár předsedy SÚS

Ahoj přátelé Petrova cechu,

Rybaříci MO Beroun v pátek odpoledne, 31. 5. 2019, vyrazili na závody O pohár předsedy SÚS, které se konaly na rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem.

Hned po příjezdu svozového autobusu jsme vybalili věci a začali stavět kemp. Prvotní chaos a zmatek dětí jsme společnými silami zvládli na jedničku. Následovala večeře, kdy se podával „bělský hamburger“. Po večeři šly děti trénovat lov ryb, chystaly si vybavení na závod, pozdravily se s kamarády, které znaly z předešlých ročníků a navázaly i nová přátelství. Večerka proběhla v pohodě, i když některým se do pelechu vůbec nechtělo.

 

 

 

 

Ráno brzký budíček, jelikož od 5.00 hodin začala prezentace závodníků. Děti si vylosovaly svá lovná místa a přesunuly se na snídani, kde je čekal pestrý výběr snídaňového menu.

Pak už klakson oznámil dlouho pro děti očekávaný start závodu. Ryba vůbec nespolupracovala, a tak to bylo víceméně o náhodě nebo o losu lovného místa, kam se ryba stáhla. I tak děti vydržely do konce závodu a nevzdaly ho.

Ukončení závodu, počítání výsledků a následné vyhlášení. Všichni zúčastnění dostali ceny a medaile.

Za naši výpravu ve složení J. Růžička, A. Huttr, P. Slimáček, D. Skála, J. Starosta a D. Seidl, se nejlépe umístil jediný, který měl z našich dětí úlovek (i když v posledních dvou hodinách závodu), Jakub Růžička s celkovým součtem 85 bodů a krásným 13. místem v takové konkurenci. Ostatní ale nebyli sami, kteří skončili bez úlovku, avšak statečně bojovali. Jsme na ně neskutečně hrdí a musím jim poděkovat za reprezentaci našeho kroužku.

Děti, které byly na závodech poprvé, odjížděly ze závodu unavené, ale zato natěšené a plné zážitků.

 

 

Chtěl bych závěrem poděkovat Středočeskému územnímu svazu v zastoupení Dušana Hýbnera (předseda), Jirky Nováka (místopředseda) a Jirky Eichlera (vedoucí odboru mládeže), všem ostatním organizátorům (za skvělou starost o žaludky našich dětí), podporovatelům, sponzorům (za super ceny), vedoucím kroužků (za doprovod a péči o děti) a rodičům, kteří v nás vedoucí vkládají důvěru a svěřují nám své ratolesti. Ve zkratce skvělá organizace a zabezpečení závodu. Budeme se těšit na další ročník.

 

 

 

 

 

Za MO Beroun vedoucí mládeže Václav Růžička, Jakub Jonáš a skvělé pomocnice Blanka a Kristýnka