Rožmitálský kroužek se na zimu přesunul do tělocvičny a učebny

Rybářský kroužek Rožmitál pod Třemšínem se přesunul na zimní období do tělocvičny a učebny. V zimním období využívá náš kroužek zázemí zdejší základní školy.

Tradiční páteční rybářský kroužek se nesl v duchu opakování. Trénink v nahazování na terče – RT rybolovná technika, kde se připravujeme na nadcházející závody v této disciplíně.

Děti se lepší, a i nováčci se už nezamotávají do vlasce a nahazují dobře. Zbyl čas i na různé míčové hry, aby se děti hezky vyřádily.

V učebně jsme se věnovali základům rybařiny. Co udělat při příchodu k vodě, vyplňování povolenek, povinná

 

 

rybářská výbava. Každý rok to s dětmi probíráme, přesto zjišťujeme nedostatky, ale v pátek děti opravdu uměly a my jsme za to moc rádi.

Rozdali jsme další ryby a živočichy našich vod na referáty. Snažíme se více zapojit děti, aby si musely sami vyhledat informace a sdělit nám zajímavosti a základní info o dané rybě či vodním živočichovi. První referát měl náš nový člen kroužku Tomáš Š. a zhostil se toho opravdu dobře. Ryba, kterou si připravil byl jelec tloušť.

Pokud se ještě nějaký rybařík chce zapojit do našeho rybářského kroužku, tak je sraz vždy v pátek, v 15 hodin u tělocvičny ZŠ v Rožmitále. 

Petrův zdar.

Jaroslava Nassová, vedoucí kroužku a kolektiv