Purkrábková a Hanyková hodnotí šampionát v plavané

O uplynulém víkendu jsem se zúčastnila Mistrovství ČR žen v lovu ryb udicí na plavanou. Závod se konal na řece Jizeře v Mladé Boleslavi na Krásné louce.

Již páteční trénink ukázal, že Jizera je jako vždy velmi dobře zarybněna. Na 11,5 metru dlouhou děličku jsem téměř na každé proplavání lovila drobnější rybu – plotičky, cejnky a perlíny. Na břeh se také podívali i dva kapříci. Tento způsob lovu se mi osvědčil, a tak jsem ho zvolila jako hlavní způsob lovu na víkendový závod.

V sobotu jsem si vylosovala sektor B 2, zvolená taktika se ukázala jako správná. S váhou 10 990 g jsem v sektoru zvítězila. V neděli opět na sektor B, jen jsem se posunula na B1. Stejnou taktikou se mi opět podařilo tento sektor vyhrát s váhou 10 310 g.

Jako jediná se součtem umístění 2 jsem se stala mistryní ČR.

Mojí parťačkou do soutěže dvojic byla Markéta Nováčková z Moravskoslezského rybářského svazu, která také zabojovala a se součtem umístění 5 jsme vyhrály soutěž dvojic. Tímto bych chtěla Markétě poděkovat a zároveň poblahopřát k 2. místu, které v soutěži jednotlivců obsadila.

Chtěla bych poděkovat všem organizátorům celého mistrovství za skvěle připravené zázemí, závodní úsek a příjemně strávený víkend.

Poděkování patří i Středočeskému územnímu svazu za podporu a nominaci na tento závod.

                                                   Hana Purkrábková

V pátek jsme do Mladé Boleslavi přijela až v 15.00, tudíž jsem na trénink neměla tolik času, protože v 17.00 už se muselo pryč od vody. Tyto dvě hodiny jsem však co nejvíce využila a vyzkoušela všechny udice, na které jsem plánovala o víkendu chytat. Dle tréninku to vypadalo na vcelku bohatý úlovek během víkendu. Dokonce i na odhozu ryby byly, splávek se ani nestíhal rovnat. S pozitivními vyhlídkami jsme se tedy vydali do kempu v Bělé pod Bezdězem, ve kterém byly závody zahájeny a nalosovaly se i sektory a čísla na sobotní závod. Vytáhla jsem si krásný střed trati (B1) a se smíšenými pocity ulehla ke spánku, abych měla dost sil na nadcházející den.

V sobotu ráno jsme si ani nemuseli tolik přivstávat, jak je zvykem, tudíž stačilo vstát v 7.00 a v 7.30 jsme dostali snídani, která opravdu stála za to a zasytila na celé dopoledne. Po snídani jsme rychle naskákali do aut a jeli na trať. Tam jsem měla asi hodinku volného času, takže jsem si zašla pro živou k Vaškovi Loudovi a nacpala ji do krabiček. V 10.00 se ozval výstřel a my jsme mohly vstoupit do sektorů a začít rychle připravovat své místo. Zároveň s naší přípravou začaly na druhé straně cesty chrtí dostihy, takže jsme celý závod poslouchali komentátora běhajících psíků. Začátek závodu vypadal velmi slibně, malé ryby šly na hod, avšak po něčem větším ani památky. Velké ryby ke mně do konce závodu nedorazily, přesto dostatek droboti stačil na krásné 2. místo v sektoru s 7 650 g. Večer se ještě nalosovaly místa na nedělní závod. Posunula jsem se o jedno místo na A5, z čehož jsem nebyla příliš nadšená, jelikož závodnice, která tam seděla předchozí den, si stěžovala na vázky.

Nedělní závod se nesl v podobném duchu jako ten sobotní, s tím rozdílem, že tentokrát za námi žádní chrti neběhali. Množství ulovených ryb (10 360 g) mě dostalo na 3. místo v sektoru a tudíž tým, který jsem tvořila s Terezou Smitkovou (která měla oba dny stejné umístění jako já) dostalo na 3. místo celkově a mě na 4. místo v jednotlivcích. 

Počasí nám vyšlo krásné, průběh závodů se obešel bez komplikací, děkujeme organizátorům.

                                                                                                        Eliška Hanyková