Pozdrav z tábora Zlatá rybka 2019 v Nymburce…

Každoročně probíhá v Nymburce rybářský tábor, ani letos tomu nebylo jinak. Ve dnech 30. června – 7. července 2019 se uskutečnil pod záštitou DDM Symfonie v Poděbradech a podpory MO Nymburk letní tábor Zlatá rybka 2019.

Celkem 22 dětí z nymburského okresu se těšilo na zážitky z rybářského tábora, poznání nových kamarádů a nejvíce na sportovní rybolov. Na mladé rybáře dohlíželi vedoucí, kteří jsou zároveň vedoucími rybářských kroužků v Nymburce František Rynekr, David Hrstka a Jan Tykva. Kuchařem byl Josef Šimáně. Mladí rybáři našlo zázemí v ubytovacím zařízení rybářského spolku na Remanenci.

Neděle

Po ubytování a seznámení pravidel a chování na táboře jsme s dětmi vyrazili poprvé k vodě. Bylo to první seznámení s místním revírem, takže děti si spíše vybraly svá místa na chytání a zda zvolí způsob lovu na položenou nebo na plavanou.

První den tábora byl ukončen opékáním klobás. A pak už jen večerkááááá a spát! Ráno jdeme na ryby!

Pondělí

Brzké vstávání, navázání udic, snídaně a jdeme na ně! Při rybolovu na plavanou, ale i položenou je důležitou součástí krmení. Vnadící směsi si děti většinou míchaly samy nebo s naší pomocí. K dispozici jsme měli běžné vnadící směsi různých příchutí (scopex, jahoda, vanilka). Přikrmování během lovu se odvděčilo krásnými úlovky ryb. Mezi ně patřili především amuři, ale i kapři. Ulovené ryby byly vráceny zpět do revíru.

Úterý

Další den tábora byl opět ve znamení rybolovu a krásných úlovků.

Odpolední program byl v plaveckém bazénu. Osvěžení a plavání v letních vedrech bylo velmi příjemné.

Po večeři byl zahájen noční lov. Splávky s chemickými světýlky se rozzářily nad hladinou.

Středa

Velmi zajímavá a atraktivní byla exkurze na Poříčním oddělení Policie ČR v Nymburce, kde nás čekala ukázka výbavy policejních potápěčů, projížďka člunem po Labi.

Starší a zkušení mladí rybáři byli zkusit na Labi lov přívlačí.

Pátek

Dopolední program byl naplněn ukázkou výcviku služebních psů oddělení kynologie Policie ČR. Mezi mladými rybáři je tento program velmi oblíbený a atraktivní. Výcvik poslušnosti, vyzkoušení ochranných pomůcek při nácviku zadržovaní pachatelů atd.

Neméně atraktivní a zajímavá byla přednáška o myslivosti a následná soutěž ve sportovní střelbě.

Odpolední program začal soutěží v poznávání ryb a vodních živočichů. V soutěži bylo předvedeno celkem 40 druhů ryb. Někteří závodníci odpovídali i latinskými názvy, což svědčí o velmi vysoké úrovni nymburských mladých rybářů v teoretické části sportovního rybolovu.

Pokračováním soutěží byl závod v RT (rybolovná technika), kdy závodnicí absolvovali disciplínu Arenberg.

Sobota

Rybolov od 6 hodiny ranní byl pro mladé rybáře náročný. Ryby, ale braly, a tak únava nevadila…

Tábor se chýlil ke konci, byly spočítány body za úlovky, úklid, poznávačku, RT.

Závěrem…

Celkem děti strávily za dobu konání tábora u vody 40 hodin rybolovu. Konec tábora vyvrcholil vyhlášením celotáborové soutěže o nejvíc chycených ryb, kdy každý mladý rybář získal cenu v podobě rybářských potřeb a krmení. Závěrem bych chtěl poděkovat ČRS MO v Nymburce za poskytnutí ubytování a realizaci tábora, vedoucím za trpělivost a obětavost věnovat se mládeži, kuchaři za vynikající stravování během celého tábora.

       Kdo tu byl jednou, příště se vrátí, s naší partou rozehranou nashledanou.

Příští rok Petrův zdar!                                                                David Hrstka