Pomozte nám zmapovat místa na revírech pro handicapované

Jelikož hodláme plnit sliby, které jsme dali, tak jedním z nich byl i ten, že v rámci našeho územního svazu zmapujeme místa vhodná pro rybolov handicapovaných rybářů.

Jistě dobře víte, že náš SÚS zastřešuje handicapované rybáře sdružené v MO Kladruby. Jsme rádi, že je máme mezi sebou a zároveň bychom jim rádi i rybaření alespoň trochu ulehčili a poskytli možnost poznat nádherné revíry, které v našem kraji máme. K tomu by měl napomoci soupis revírů SÚS s vyhrazenými místy pro handicapované rybáře.

Abychom takový soupis vytvořili, potřebujeme Vaši pomoc. Rádi bychom od vás, místních organizací, získali následující informace:

1. MO, které na svých revírech již tato místa mají

Napište nám, kde máte místa vyhrazená pro handicapované, přesné GPS souřadnice, s krátkým popisem místa včetně bližších podmínek k výkonu rybářského práva na tom daném revíru a fotografií místa s logem handicapovaných, aby si dotyčný udělal alespoň trošku představu a vše zašlete na e-mail: redakce.sus@seznam.cz. Kontrolou v terénu v uplynulých dnech jsme zjistili, že ne všechna místa odpovídají nárokům na prostor pro tělesně postiženého rybáře a s dotyčnými organizacemi se spojíme a vyřešíme.

2. MO, které teprve o zřízení místa pro vozíčkáře uvažují

Vyberte místo a napište na e-mail: redakce.sus@seznam.cz. Následně se s hospodářem vaší MO spojí zástupce hospodáře kladrubských rybářů Jan Porhansl (tel. 777 632 655), který osobně přijede, místo zaměří, vyfotí a umístí ceduli. To pochopitelně platí i pro MO, která již místa mají a chtějí je změnit nebo vytvořit další.

Místo vhodné pro handicapované rybáře by mělo splňovat následující požadavky:

– příjezdová komunikace
– místo pro parkování vozidla
– dobrý příjezd k vodě na vozíčku (stabilizovaná příjezdová trasa – bez bahna, písku, větších výmolů, terénních překážek a jiných   komplikací)
– možnost zaparkování (zabrzdění) vozíčku na vhodném místě na břehu (rovina),
– možnost zdolání a vylovení ryby pomocí běžného podběráku bez asistence druhé osoby

„O místech pro handicapované rybáře jsem mluvil při mé kandidatuře na předsedu a přál bych si, abychom tento úkol společnými silami splnili. Chtěl bych tímto apelovat na každou místní organizaci našeho územního svazu, aby nám se soupisem pomohla, my budeme při realizaci místa prostřednictvím pana Porhansla organizacím nápomocni,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner s tím, že nejde jen o zřízení místa, ale i o to, aby se každá místní organizace následně o úsek pro vozíčkáře starala a vždy ho např. za nějakou dobu posekala.

Termín pro nahlášení míst s ohledem na blížící se prázdniny a dovolené je do 30. 6. 2015. VŠEM DĚKUJEME.

Vzor popisu místa handicap rybáře

Značení místa pro handicap rybáře