Pohár předsedy ČRS v lovu kapra 2018

Ve dnech 18. – 21. 10. 2018 proběhl na račickém veslařském kanále historicky první ročník Poháru předsedy ČRS v lovu kapra. Vůbec poprvé se soutěžilo dle mezinárodních FIPSed pravidel, tak jak je tomu již 20 let běžné ve zbytku světa.

Čtvrtek 18. 10.

Za ranní mlhy husté tak, že by se dala krájet, se začaly na břehy račického kanálu sjíždět týmy ze všech koutů republiky.
Následovala registrace, zopakování pravidel a losování. 
S úderem 12. hodiny se začalo chytat. První bodovanou rybou závodů se stal velmi tmavý šupináč o váze 2,17 kg.  Rybu chytil Dan Němec, hájící barvy MO MRS Kunovice ve 12:20.  Prakticky celé odpoledne se lovily menší

ryby okolo 2 kg. Hned od začátku se o vedení přetahují týmy RSJ Pardubice a MO MRS Kunovice. Vcelku překvapivě záběry prakticky ustaly s příchodem tmy.

Pátek 19. 10.

Včerejší noc nepřinesla nic zajímavého. Pár ryb se chytilo, vč. zatím největší ryby soutěže, kapra 7,23 kg, očekávání však bylo výrazně větší. Během dne chodily záběry ve vlnách s různě dlouhou intenzitou. Do trháku se dostal tým RSJ Pardubice, který momentálně vede o cca 20 kg, což je vzhledem k váhovému průměru lovených ryb už poměrně slušný náskok. Velmi povedený den prožil brněnský tým CT Magic, který se prochytal na druhé místo. Naopak trochu došel dech MO Kunovice,

přesto se však stále drží na bedně. Naplno se rozhořel souboj o vítězství v sektorech. Je evidentní, že se některé týmy posouvají dopředu díky tomu, že se jim již podařilo zjistit, jak se vypořádat s místními specifickými podmínkami. Ještě však nejsme ani v polovině klání, bude to zajímavé. 

Sobota 20. 10.

Během noci se změnilo počasí a začal foukat studený vítr od severu. Na aktivitě ryb se to naštěstí příliš nepodepsalo. Tým MO Brno – CT Magic se díky sérii nočních úlovku dotáhl počtem ryb na vedoucí RSJ Pardubice. Těm se však dařilo za denního světla a znovu si vybudovali obstojný náskok. Na třetí místo se

prochytali brandýští Bejs Fish a zdálo se, že se na stávajícím pořadí již nic nemůže změnit. Zajíci ve však počítají až po honu. Úderem půlnoci začalo platit „informační embargo“, které platilo až do vyhlášení vítězů. Nikdo nevěděl, jak se vyvíjí průběžné výsledky, nedalo se tedy jakkoliv taktizovat a vymýšlet. Muselo se prostě jen chytat na maximum a doufat, že to vyjde.

Neděle 21. 10.

A děly se věci! Ryby se chytaly velmi slušně, tedy aspoň v některých částech račického kanálu. Zatímco v sektoru A, kde jsem byl rozhodčím, jsem vážili celkem jen asi 7 ryb, tak hned ve vedlejším sektoru B měl pouze tým MO

Benátky n/J 11 bodovaných ryb a během chvilky, co jsem u nich strávil, přidali další 2 bodované úlovky. Bylo jasné, že se v celkovém pořadí vyšvihnou hodně vysoko. Brandýský tým na doposud třetím místě také pár bodovaných ryb přidal. Bitva o první flek se pravděpodobně také vyhrotila, protože brněnský CT Magic znovu bodoval v noci, zatímco noc u RSJ Pardubice byla zase slabší. Jak říká kolega Marda: „Bude to o prsa korejské gymnastky“:-)

Vyhlášení vítězů

A skutečně to bylo velmi těsné.

Vítězem prvního ročníku Poháru Předsedy ČRS v lovu kapra se stal tým ve složení Richard Barát a Pavel Hanuš z MO MRS Brno 3 – CT Magic. Tito borci nachytali celkem 87,53 kg ryb. Gratulujeme! Na druhém místě se o pouhých 230 gramů, s celkovým součtem 87,30 kg umístil tým ve složení Miroslav Ešpandr a Josef Konopásek, reprezentující RJS Pardubice. Na třetí místo se drtivým finišem probil tým MO Benátky n/J ve složení Karel Jakubův a Karel Bláha se součtem 64,27 kg.

Ceny týmům na bedně předali pánové Dušan Hýbner, předseda ČRS SÚS a p. Miloš Urych, předseda ČRS SčÚS.

Celkově čtvrtým oceněným týmem a zároveň vítězem sektoru B se stal tým MO Brandýs n/L Bejs Fish ve složení Oldřich Svoboda a Jindřich Týč (62,58 kg). Na bednu jim chybělo jen 1,69 kg!

Na pátem místě a zároveň vítězem sektoru A se stal tým MO MRS Kunovice ve složení Pavel Tulinský a Dan Němec (45,57 kg).

Na šestém místě a zároveň vítězem sektoru C se stal tým MO Olomouc – Krmiva Hulín ve složení Zdeněk Körner a Roman Svozil (40,94 kg).

Ceny vítězům sektorů předal p. Radek Zahrádka, vedoucí LRU a místopředseda ČRS SÚS.

Největší rybu závodů, kapra o váze 7,23 kg, chytil Jan Khek z MO Český Šternberk. Cenu mu předal náměstek hejtmana Ústeckého kraje Mgr. Bc. Petr Šmíd.

První rybu závodů, kapra o váze 2,17 kg, chytil Dan Němec z MO MRS Kunovice 20 minut po zahájení. Cenu předal ředitel Labe Arény Ing. Michal Kurfirst.

Gratulujeme závodníkům a děkujeme ČRS SÚS i Radě ČRS za podporu při pořádání této povedené akce.

Celkové výsledky jsou zde: https://onlinepolozena.mrk.cz/?zavod=167&typ=3

Miroslav Poupa, vedoucí LRU položená ČRS