Podzimní kolo krajského přeboru a divize v LRU plavaná v Kolíně

Ve dnech 6. – 7. 10. proběhlo v Kolíně 2. kolo krajského přeboru a divize v plavané. Závod se konal na Labi 24A nad kolínským železničním mostem.

Již v minulosti se na tomto úseku hojně zarybněné řeky přebory konaly, takže většina účastníků měla představu o taktice lovu. V pátek nikdo netrénoval, což se trochu odrazilo na sobotních úlovcích do osmi kil. Chytaly se převážně plotice s menšími cejny a k vidění bylo i několik velmi slušných tloušťů. V sobotu ovládli své sektory Aleš Flanderka, Hana Purkrábková a David Vrba, všichni tři dosáhli úspěchu odhozovými pruty.

V neděli už ryby spolupracovaly opravdu parádně a největší váhy přesahovaly 20 kg ryb za tříhodinový závod, a i méně úspěšní závodníci chytali kolem 10 kg, což přispělo k všeobecné dobré náladě. V úlovcích dominoval cejnek malý, který je v Labi hojně rozšířen a největší jedinci atakovali váhu jednoho kilogramu. Dále byli v úlovcích k vidění okouni, ježdíci, podoustve, kapři a krásný lín. V neděli své sektory ovládli Jiří Toužimský, Aleš Flanderka a Pavel Syrovátka. Opět slavil úspěch lov na odhoz, ale i na děličky se chytalo hodně. A jak to vše dopadlo?

Pořadí podzimního krajského přeboru: 1. Aleš Flanderka,  2. David Vrba, 3. Pavel Syrovátka.     

Pořadí podzimní divize: 1. Plaňany A, 2. Nové Strašecí, 3. Plaňany C

Celkové pořadí krajského přeboru 2018: 1. Aleš Flanderka, 2. Roman Pokorný, 3. Šimon Svatek

Celkové pořadí divize 2018: 1. Plaňany A, 2. Nové Strašecí, 3. Plaňany C