Počet členů SÚS roste, investice do dětí a mládeže se vyplácí

Nová čísla v počtech členů za rok 2018 potvrzují, že práce Středočeského územního svazu jde správnou směrem. Již pátým rokem počet členů stoupá a my vám všem za přízeň děkujeme. SÚS má 38 788 členů, nárůst oproti loňskému roku je 569 členů.

Ve všech ukazatelích jdeme nahoru. Jak v dospělých, tak především v dětech, kde máme nárůst největší ze všech územních svazů. Druhý největší z ÚS pak máme v mládeži, což nás těší dvojnásob.

„Tvrdá práce se vyplácí a naše náborová vodnická akce již naplno přináší své ovoce, stejně tak jako podpůrné akce pro vedoucí kroužků i kroužky samotné. Jdeme správnou cestou a chci poděkovat všem místním organizacím, které tolik energie, času, ale i odbornosti věnují našim dětem a mladým rybářům. To je naše budoucnost, kterou si musíme hýčkat,“ říká předseda SÚS Dušan Hýbner.

Ukazuje se, že ukončení dohody s ÚSMP ohledně uznávání územních povolenek, naši členskou základnu nijak nepoznamenalo.

„Našim rybářům se snažíme přinést jiné vodní plochy a jsem rád, že členové našeho územního svazu pochopili nezbytnost tohoto kroku. Není nijak překvapivé, že největší nárůsty vykazují Jihočeský a Středočeský územní svaz, které jsou nejprogresivnější a v řadě věcí, postupů a názorů na to, jak by rybářství mělo v našem svazu vypadat, se potkávají. Spatřuji v tom základní zpětnou vazbu od rybářů, že velmi pozorně vnímají a oceňují, co se v našich územních svazech děje,“ dodal Hýbner.

Redakce SÚS