Navštívili jsme některé rybářské tábory…

I v letošním roce odbor mládeže Středočeského územního svazu podpořil materiály a drobnými dárky všechny tábory konané místními organizacemi v rámci SÚS.

Jedná se o tábory MO Příbram, MO Týnec nad Sázavou, MO Mladá Boleslav, MO Brandýs nad Labem (ta pořádá tábory dva, běžný a muškařský), MO Čáslav a podpořen byl i „Tábor s vodníkem“ pod záštitou SÚS.

A stejně jako v loňském roce jsme se na některé z táborů vydali podívat s předsedou SÚS Dušanem Hybnerem.

Tentokrát jsme navštívili tábor MO Příbram na Orlíku v lokalitě Loužek, kde děti tráví 14 dní ve stanovém táboře. Ten se koná na stejném místě již 23 sezonu a patří historicky k nejstarším. Nachází se v malebném borovém lese s velkým ohništěm uprostřed, u kterého se odehrává po jídelně téměř vše nejdůležitější. O 44 dětí se tu starají 4 vedoucí, 4 praktikanti, 3 kuchařky a zdravotník. Je to vůbec nejpočetnější tábor v SÚS. Je plně soběstačný, sami si i vaří v polní kuchyni a svým pojetím je návratem do dětských let nás, dříve narozených.

Byli jsme se také podívat na tábor MO Týnec nad Sazávou, který se koná nedaleko Poddubí. Zde v chatkách blízkého outdoorového centra tráví 24 týneckých dětí týden plny rybaření na řece Sázavě, kde je z poklidného rybolovu vyruší vždy jen proplouvající vodáci a těch letos kvůli nízkému stavu vody moc není. Děti jsme zastihli v době, kdy se brodily v řece a zkoušely lovit přívlačí a druhá skupina se věnovala lovu na feeder.

Při naší krátké návštěvě jsme vždy vedoucím předali krabici plnou materiálů pro děti na závěrečné vyhodnocení tábora a do soutěží.

V příštím týdnu navštívíme ještě jeden tábor a ani tam nepojedeme s prázdnou.

Jiří Eichler, vedoucí odboru mládeže SÚS