Naši muškaři si vedli výborně na Západočeském poháru juniorů

Již v pátek večer se sešla muškařská omladina v Plzni u příležitosti Západočeského poháru juniorů – memoriálu Tomáše Najdenova 2019.

Tam na ně čekali organizátoři proslulí svým úžasným cateringem, bodovací průkazy, a především ryby v řece Úslavě poblíž střelnice v Plzni Lobzích

Všechno proběhlo, jak mělo, a tak jsme se všichni pospolu sešli na závodní trati v sobotu časně ráno. Přes strašáky počasí řeka nezvykle držela a průtok byl celkem stabilní.

V tomto úseku je obrovské množství bílé ryby, ale překvapit může i krásná parma, bolen, anebo třeba i úhoř. Proč se o něm zmiňuji za chvíli pochopíte.

Závod proběhl ve dvou skupinách a los postavil Vojtu Marka proti účastníkům z jiných krajů a ostatní naše reprezentanty svedl do jedné bratrovražedné skupiny s výjimkou Štěpána Vokáče, který Vojtovi zdatně sekundoval. 

Vojta od první chvíle všem ukázal záda a způsobem start cíl v pohodě dokráčel k prvnímu místu. Koukat se na suchou mušku v jeho provedení byla opravdu radost.

Ve druhé skupině se to během druhého dne pěkně pomíchalo, a nakonec z toho vyšli tři naši kluci se stejným součtem umístění, a tak o jejich pořadí rozhodoval celkový počet ryb. Druhý celkově byl nakonec Samuel Piekar, třetí David Sušil a bramborou naši neskutečnou sbírku doplnil Lukáš Michalík.

A teď k tomu, co jsem už zmínil. David Sušil po záběru uvázl horní muškou ve všudepřítomných travách, a tak se vydal mušku vyprostit. Přece jen komu se chce stále převazovat. Když horní návazec vyprostil, vykoukla na něj maličká hlava a on postupně z trávy vysoukal hádě 52 cm s nymfičkou v pravém koutku tlamy. Možná už se mu to v životě nepovede, ale nyní je jedním z těch, co mohou vždy říct „Chytil jsem úhoře na mušku“.

Díky vše zúčastněným za fajn víkend a organizátorům za jejich neutuchající nadšení a ochotu. Za rok se budeme těšit zase na viděnou u našich západních sousedů. To už budou určitě stejně nebezpeční, jako minulý rok, protože budou moci trénovat už od ledna, neboť má být zrušen letošní nesmyslný zákaz muškaření na MP revírech do 15.6.

Roman Vlček, MK Monfish junior