Náborové závody v rybolovné technice v Příbrami

Již podruhé pořádala MO Příbram, po záštitou odboru mládeže SÚS, náborové závody v RT pro dětí, kterých se zúčastnilo 40 závodníků.

Přijely děti z Mladé Boleslavi, Příbrami, Rožmitálu p/Tř., Sedlčan a Hořovic a byly rozděleny do kategorií mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně a junioři.

Závody probíhaly od rána, byly velmi dobře zorganizované, házelo se na čtyřech stanovištích.

Rybolovná technika se dlouhodobě těší vzrůstající oblibě. Dětem fandily rodiče a vedoucí a občas to vypadalo, že závodí více rodiče než děti. Házelo se dvoukolově na terče a dvoukolově na plachtu arenberg.

V juniorech zvítězil Jan Linhart z Mladé Boleslavi, druhý skončil Tomáš Syrovátka z Příbrami a třetí byl Petr Poláček taktéž z Příbrami.

Ve starších žákyních první místo vybojovala Zuzana Caltová ze Sedlčan, druhé místo patřilo Kristýně Veselé a třetí Adéle Karasové, obě z Hořovic.

Ve starších žácích získal první místo Vojtěch Šedivý, druhé Adam Beneš, oba z Mladé Boleslavi a třetí skončil Filip Svitek z Příbrami.

V mladších žákyních první místo Kateřina Vodičková, druhá Barbora Svitková, obě z Příbrami a třetí byla Marie Kratochvílová ze Sedlčan.

V mladších žácích byl první Michal Čížek z Příbrami, druhý Matěj Dvořák ze Sedlčan a třetí Vojtěch Ryska z Hořovic.

Výsledky RT Příbram

Slavnostního předání se zúčastnil předseda MO Příbram Jaroslav Hadrava a vedoucí odboru mládeže SÚS Jiří Eichler.

Poděkování za organizaci závodu patří příbramské MO v čele s Petrem Poláčkem a Petrem Doležalem a dalším členům MO, jako i vedoucím kroužků a rodičům, kteří děti na závody doprovázeli.

Petr Poláček