Náborové akce našich „Vodníků“ se zúčastnilo celkem 1 919 dětí

logoS koncem školního roku skončila i jarní část náborové akce Středočeského územního svazu „Ve vodě nežijí jen vodníci“ a již chystáme podzimní část, jež se rozjede od září.

Na jaře se akce zúčastnilo 18 místních organizací, které celkem u svých vodních ploch přivítaly 1 919 dětí.

Nejvíce akcí proběhlo v květnu a červnu, největší účast zaznamenala MO Plaňany, kde zvládli nápor 233 dětí. Některé místní organizace uspořádaly i dvě akce, zvláště tam, kde mají v okolí více škol.

DSCN4465„Byl bych rád, kdyby se zapojilo mnohem více místních organizací, současný počet se zdá být nízký, nicméně když si představíme, že jsme k našim revírům a rybníkům na dopoledne přivedli téměř dva tisíce dětí, tak to už je pořádná porce potencionálních rybářů. Hlavně chci poděkovat všem, kteří s námi do toho šli,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner.

Ze všech akcí byly zveřejněny zprávy na webu SÚS spolu s fotografiemi dětí, jak si dopoledne užívají na břehu u vody v přírodě.

20170609_105643Každá z akcí je téměř originál, svoji základní osnovu sice mají stejnou, ale protože se nápadům meze nekladou, má každá svoje krásné zvláštnosti a pro své malé návštěvníky vymýšlí různá zábavná a naučná stanoviště.

„Z toho máme největší radost, že se organizátoři v místních organizací nedrží pouze osnovy, ale sami přemýšlí, jak nejvíce děti pobavit a zaujmout,“ říká vedoucí odboru mládeže Jiří Eichler.

_DSC7473V Příbrami tak vítala děti na břehu sličná vodnice, v Dymokurech zase byl vytvořen model potoka v měřítku 1:1 s ukázkou flory a fauny v potoce, „Vodníci“ ale byli k vidění i na rybníku v podzámčí zámku Březnice, v Souticích čekal na děti místní vodník Michal, který nám poté skoro básnickým umem sepsal, jak se děti u něj měly dobře, inu, co akce, to nějaké specifikum.

„Dvě základní věci však měly všechny akce společné – jednak to byly šťastné tváře dětí, když ulovily svoji první rybku a potom, že jako rybáři dokážeme uspořádat nádhernou akci pro děti, při které je nutné vyvinout maximální ¨3úsilí a děti zabavit, něco je naučit, zaujmout je a ještě dbát na jejich bezpečnost, neboť se s nimi pohybujeme u vody. Navíc si spousta z nás musí vzít na tuto akci dovolenou a toho si velmi cením. Věřím, že se začínajícími rybaříky budeme mít hodně práce, a to je dobře. Za to bych chtěl našim rybářům, kteří projekt vzali za svůj a zorganizovali ho, poděkovat,“ dodává Eichler.

Na tomto místě je nutné zdůraznit, že náš projekt by se tak nerozjel, nebýt výrazné finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje, za což jim patří velké DĚKUJEME.

Logo MZe - bez CR SPRAVNE2Logo - česká verze (1)

 

DSCN4091A jelikož se blíží září a nový školní rok, rozjíždíme druhou část našeho náborového projektu, která se bude konat v termínu od 1. 9. do 31. 10. 2017.

Přihlášky můžete posílat již nyní, jsou dostupné v záložce Mládež, podzáložce projekt „Ve vodě nežijí jen vodníci (rovněž jsou v příloze tohoto článku). V záložce najdete také podklady k projektu a podklady k vyúčtování. Detailní informace budou rovněž rozeslány na všechny naše MO.

DSCN0089Na závěr nezbývá nic jiného než nám všem popřát hodně dětí v rybářských kroužcích a při konání „Vodníků“ hezké počasí.

 Přihláška – Vodníci, podzim 2017