Na Pohár předsedy SÚS přijelo 141 dětí!

Rekordní účast na dětském a mládežnickém závodě „O pohár předsedy SÚS“, který se dnes konal v Bělé pod Bezdězem a především spokojenost všech závodníků, to jsou nejsilnější momenty necelých dvou dní na rybníku Slon.

Ale pojďme popořadě. Padl rekord, neboť se k závodu dostavilo 141 účastníků (!!!), což je historické maximum nejen tohoto závodu, ale i rybníku Slon. Z původních 130 míst jsme nakonec kapacitu navýšili na 141, protože jsme ve finále nechtěli poslat žádného malého rybáře či rybářku domů. Ukázalo se však, že je to maximum, co samotný rybník unese tak, aby si ještě děti mohly zachytat. Pro tento rybník hovoří i do budoucna skvělé zázemí a ochota místní organizace udělat pro děti maximum možného, kapacita 140 míst je však konečná.

Už v pátek dorazilo do Bělé na 90 dětí, na břehu vyrostlo na 50 stanů a o závodníky bylo skvěle postaráno od prvních minut jejich příjezdu.

K páteční večeři měly děti hamburgery a limonády, na sobotu byla připravena vydatná snídaně, od sladkého pečiva přes rohlíky se sýrem, šunkou, marmeládou, podával se čaj, a protože snídaně zbyla, roznášeli ji organizátoři z bělské MO dětem po startu závodu i na jejich lovná místa.

Na svačinu byly vařené párky, malinovka, účastníci závodů, a i návštěvníci si navíc mohli zakoupit propagační předměty SÚS.

A teď už k samotným závodům, kterých se zúčastnilo 141 závodníků ze 18 místních organizací (MO Příbram, MO Mnichovo Hradiště, MO Bakov nad Jizerou, MO Bělá p/B, MO Mladá Boleslav, MO Čáslav, MO Český Šternberk, MO Mělník, MO Sedlčany, MO Brandýs nad Labem, MO Čelákovice, MO Neratovice, MO Březnice, MO Rožmitál pod Tř., MO Beroun, MO Praha 9 Kyje, MO Žatec, MO Roudnice nad Labem),  tří územních svazů (Středočeský, Severočeský a ÚS hl. m. Prahy).

Kromě ryb musely děti tentokrát bojovat i s poletujícím chmýřím a pylem z přilehlých stromů, které sedaly na hladinu rybníka a připravily tak pro ně o něco složitější závod.

Ryby si bohužel nechtěly moc dát říci, je vidět, že ten tlak od pátečního příjezdu závodníků je velký a z trdliště se jim moc nechce. Přesto se lovilo, ale o každou rybku musel dotyčný bojovat. K vidění však byly i pěkné kousky, jako např. kapr 70 cm či štika 65 cm.

Vítězem kategorie do 15 let (133 závodníků) se stal Jakub Suchý (MO Neratovice), druhý skončil Petr Homola (MO Brandýs nad Labem) a třetí místo patřilo Janu Dederovi (MO Český Šternberk). Kategorii 16 – 18 let (8 závodníků) ovládl Jan Kučera (MO Bělá pod Bezdězem), před Jiřím Grégrem (MO Bakov nad Jizerou) a třetí Alexandrou Příhodovou (MO Bělá pod Bezdězem).

Absolutním vítězem se stal Jakub Suchý.

Výsledky do 15 let      Výsledky do 18 let     Absolutní výsledky

Ještě před vyhlášením výsledků proběhlo losování závodních lístků, kdy pro šťastlivce byly připraveny pruty, kaprařský stojan a tři středočeské územní povolenky na příští rok.

To by pochopitelně nešlo bez skvělých partnerů našeho ÚS, kteří se podíleli i na cenách pro závodníky – Středočeského kraje a hejtmanky Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové, která tyto závody podpořila, bez společností Mivardi, RCCC, Infinity Baits a o žaludky všech se postaraly bělská pekárna Verona a především Maso Třebovle. Všem moc děkujeme.

Před slavnostním ceremoniálem, kterého se zúčastnil předseda SÚS Dušan Hýbner, za Středočeský kraj Přemysl Sezemský, místopředseda SÚS Jiří Novák, jednatel MO Bělá pod Bezdězem Ing. Miroslav Neuman a vedoucí odboru mládeže SÚS Jiří Eichler, poděkoval D. Hýbner všem vedoucím kroužků, které děti na závody přivezli a předal jim drobný dárek.

A pak už došlo na vyhlášení těch nejlepších, nespoutanou radost ze svého vítězství dal najevo Jakub Suchý, žádný závodník neodešel s prázdnou, každý si odnesl medaili a dárek, dle vlastního výběru.

„Nejprve musím poděkovat především své mateřské organizaci v Bělé pod Bezdězem za skvěle odvedenou práci, pak všem vedoucím rybářských kroužků, kteří na sebe vzali velkou odpovědnost a děti k nám přivezli, pochopitelně dětem, jednak, že přijely, ale i za to, jak se po celou dobu skvěle chovaly a pochopitelně velké poděkování patří našim sponzorům, spíše bych řekl přátelům středočeských rybářů, kteří věnují nemalé prostředky do našich dětí a bez nich bychom takto velké závody  neuspořádali,“ uvedl Dušan Hýbner a pokračoval: „A když říkám velké, tak jedním dechem dodávám krásné a jsou rok od roku lepší. Plní přesně to, s jakou myšlenkou jsme je zakládali – stmelují naši středočeskou rybářskou rodinu, jsou příležitostí ke vzájemnému setkávání a poznávání a vše probíhá v úžasné atmosféře. Já jsem fakt z letošního ročníku nadšený, což ještě umocňuje tak vysoká účast dětí. Často o sobě říkáme, že jsme hrdí Středočeši a tady, při těchto závodech, se potkává úplně všechno, na co musíme být právem hrdí. Jen ty ryby nedokážeme přemluvit, aby s dětmi více spolupracovaly… Ještě jednou děkuju všem, kdo se jakkoli podílel na tom, že naše rybářské děti prožily krásnou část víkendu“.

(Další fotografie najdete pod logy našich parnerů).

(šam)