Na Blanici se bojovalo o pilu Husqarna

Již tradičně se 26. září 2015 sešlo na břehu řeky Blanice desítky rybářů z celé České republiky, aby poměřili své dovednosti v lovu nedravých ryb. Zkušené závodníky přilákala vidina výhry motorové pily značky Husqvarna, mnoho dalších hodnotných cen i příjemně strávený den v přírodě a dobré společnosti. Závody uspořádala MO Vlašim.

DSC_0266Rybářské klání odstartovalo v 7.30, kdy všech 44 závodníků začalo bojovat o každou rybu. První úlovky nenechaly na sebe dlouho čekat. I přes nízký stav vody v řece Blanici byly ryby velice aktivní. Mnoho závodníků bylo až překvapeno tím, v jak velké míře se ryby v řece vyskytují. Celý závod panovalo krásné slunečné počasí.

DSC_0283Závodilo se dvoukolově. Během přestávky mezi oběma koly se závodníci mohli posilnit u stánku s občerstvením, které pro ně pořadatelé připravili. Mnoho rybářů si vyměňovalo své zkušenosti a dojmy ze závodu u dobrého piva a grilovaných klobás.

Druhé kolo odstartovalo v 11.00, kdy závodníci mohli své výsledky zlepšit nebo upevnit své vedoucí pozice. Obhájit vítězství z minulého roku se snažil zkušený závodník Radek Smítka z Boliny, ovšem konkurence z celé republiky byla obrovská. Nevídaný počet rybářů a velké množství úlovků upoutalo pozornost mnoha vlašimských obyvatel.

DSC_0281Poslední zahoukání v 13.30 oznámilo ukončení závodu. Všichni závodníci se přesunuli ke stánku s občerstvením, kde vyčkávali na vyhlášení výsledků. Mohli si také prohlédnout vystavené ceny. Nervozitu mnohých účastníků překryla pohodová nálada, která závodníky neopustila během celého dne. Po společné fotografii všech zúčastněných přešli organizátoři k celkovému vyhlášení a udělení cen. Vítězem 4. ročníku rybářských závodů se stal Jaroslav Pekař.

Aleš Truhlář, MO Vlašim

Výsledky 2015