MiČR v muškaření se Středočechům nepovedlo

33. Mistrovství České republiky v muškaření 2019 se konalo ve dnech 8. – 10. června na Ohři 8A .

Středočeský kraj reprezentovali: MUDr Barák Petr (MO Čáslav), Marek Macholda (MO Mělník), Vojta Marek (MO Vlašim), Ivan Vančura (MO Příbram).

Závod se konal na největší muškařské vodě v ČR. Naši borci se připravovali na všechny očekávané varianty závodu.  Na poslední chvíli došlo v týmu ke změně, kdy nastoupil díky absenci kolegy benjamínek týmu Vojta Marek juniorská naděje českého muškaření.

Řeka byla výborně zarybněna, na webu jsme měli možnost sledovat zarybnění duhákem těsně před závody. Los a příprava před závody proběhly bez problémů a zbývalo jen se popasovat se soupeři a nástrahami závodní trati.

Specifikem muškařských závodů je čas na sektoru – 1,5 hodiny, kdy je závodník nucen správně vyřešit úkol, jak vyhodnotit úsek a zvolit optimální způsob lovu, aby byl nejefektivnější. Každý ze závodníků absolvoval čtyři kola a nejnižší součet výsledků znamenal nejlepší umístění.

Středočeši bojovali s rozdílnými výsledky.  Solidně zachytal MUDr. Barák Petr, chválíme benjamínka Vojtu Marka, několikrát vyléval vodu z brodicích kalhot a na konci byl s výsledkem lepšího v týmu spokojen. Marek Macholda chytil krásného duháka, jednoho z největších v soutěži. Dostatek dalších ryb bohužel nepřidal. Ivan Vančura zažil den, kdy je lepší nevstávat. Zahájil mizerným sektorem číslo 2, který se ukázal jako nejhorší v celém úseku a další výrazné zlepšení nepřišlo.

Gratulujeme vítězným Severočechům, závidíme jim nádherný muškařský revír, o který se vzorně starají. Celkově Středočeši skončili na 8. místě a mají na další rok spoustu úkolů ke zlepšení.   

Jiří Rákosník, trenér