Libický kroužek navštívil ekocentrum Huslík

Děti z rybářského kroužku MO Libice nad Cidlinou si udělaly výlet od ekocentra Huslík. Výlet i samy pospaly.

Náš sobotní výlet s rybářským kroužkem začínal 16. 11. 2019 v 9.00 hodin u Jezera v Libici nad Cidlinou a vedl přes záchrannou stanici Huslík a zpátky k Jezeru.

Cesta vedla lesem a po cyklostezce. Během výpravy jsme dostávali otázky, které se týkaly ryb a rybaření. Za správnou odpověď jsme dostávali bod a na konci výletu čekala na výherce s největším počtem bodů, krásná odměna v podobě velkého plyšového kapra. Některé otázky jsem věděl a některé bohužel ne. Odměnu nakonec získal Ondra Svoboda.

Na Huslíku jsme si prohlédli orla mořského, jezevce, sovy, volavky, veverky, krkavce a další zachráněná zvířata. Po exkurzi nás čekala výborná odměna v podobě pizzy. Výlet, který rychle utekl se mi moc líbil. Dokonce jsme adoptovali společně veverku. Na příštím kroužku jí vybereme jméno.
Napsal: Šimon Kulich

Pohled vítěze:
Jednou jsme se šli podívat s kroužkem na záchranou stanici Huslík. Cestou jsme soutěžili o plyšového, metrového kapra v otázkách. Vedoucí se nás ptali, jak můžeme, kde chytat, na čísla revírů, na míry ryb a další základní věci.

V Huslíku nám průvodce ukázal jezevce a jmenoval se Tlusťoch a krkavce, co umí mluvit. K obědu jsme měli pizzu. Cestou zpátky jsme šli opět kolem Labe a revíru Jezero. U nástěnky u Jezera bylo vyhodnocení soutěže. Kapra jsem vyhrál já, mám z něj velkou radost.
Napsal: Ondra Svoboda