Krásný závodnický víkend v Rožmitále

Jako již každoročně se v měsíci dubnu v Rožmitále pod Třemšínem konaly víkendové rybářské závody na rybníku Jez, které pořádala naše místní organizace, pod záštitou a za podpory města Rožmitál p. Tř. a Středočeského územního svazu. Závody se konaly o víkendu 21. – 22. 4.  2018, kdy v sobotu byly pro dospělé a v neděli pro děti.

Letošní počasí nám přálo, a tak byla účast velmi hojná. V sobotu jsme odstartovali závody v 7 hodin, kdy si 47 závodníků poměřilo síly v lovu ryb. Chytalo se na dva poločasy, mezi nimi byla hodinová pauza na občerstvení a na přesun míst. Občerstvení bylo zajištěno po celou dobu závodů. Po poledni proběhlo vyhodnocení a vyhlášení vítězů, v kategorii dospělých:

1. místo – Jakub Skalický z Milína
2. místo – Milan Pojer st. z Rožmitálu
3. místo – Miroslav Čipera z Bohutína

Po skončení oficiální části závodů následovala volná zábava s muzikou, pod taktovkou známého kapelníka Miloše Kalíška ze Lnář. S rybáři se přišli pobavit i místní občané, a tak zábava pokračovala do večerních hodin.

Nedělní ráno už patřilo našim malým rybářům a rybářkám. Účast letošních dětských závodů byla opravdu úžasná, dovoluji si říci, že na krajské úrovni. Sjelo se 74 dětí, např. z Březnice, Blatné, Prahy, Hořovic, Příbrami a nejvíce samozřejmě z Rožmitálu.

Děti si vylosovaly čísla a dostaly malé občerstvení, aby se jim v 7 h dobře startovalo. I tady se závodilo na dva poločasy, rozdělené hodinovou pauzou na občerstvení, kde každý dostal buřtíky , a to vše zakončily sladkou tečkou v podobě Míša řezů.

Když naplnily bříška a přemístily se na vylosovaná závodní místa, závod mohl pokračovat. Ceny byly připraveny pro všechny malé závodníky, a tak žádný z nich neodešel s prázdnou. Rybník byl dobře zarybněn, tudíž si děti opravdu zachytaly. Naše MO věnovala každému malému rybáři ulovenou mírovou rybu, dle vlastního výběru – krásný dárek a zážitek pro naše ratolesti.

Počasí bylo vskutku nádherné, jasno, sluníčko a děti si to skutečně užívaly. V poledne proběhlo vyhodnocení celého závodu. Ceny předávali pozvaní hosté – místostarosta města pan Mgr. Pavel Bártl a předseda naší MO Milan Pojer. Byla chycena i největší ryba – amur 63 cm, kterého ulovil Pepa Zelenka.

1. místo – Tomáš Syrovátka
2. místo – Ema Čermáková
3. místo – Kateřina Vodičková

Za provedení této krásné, víkendové, akce patří obrovské poděkování všem pořadatelům z naší MO, děvčatům z kroužku a všem, kteří se podíleli. Opravdu si všichni mákli a připravili nádhernou akci jak dospělým, tak dětem. Děkujeme Kulturnímu středisku za ozvučení akce. Děkujeme všem našim sponzorům, jak pro závody dospělých, tak dětí, díky kterým byly opravdu krásné ceny a pro děti krásné dárky.

Jaroslava Nassová a Aleš Haluska – ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem