Krása! Radim Kozlovský mistrem světa handicapovaných rybářů v plavané!

Středočech Radim Kozlovský se dnes na italském canalu Scolmatore stal mistrem světa handicapovaných rybářů v plavané. Skvěle si vedl i zbytek týmu, kterému o jediný bod unikla bronzová medaile a Češi tak skončili čtvrtí.

Radim Kozlovský z MO Kladruby u Vlašimi včera ve svém sektoru zvítězil, dnes byl druhý, a to mu vyneslo nádherné celkové prvenství.

Ani ostatní Češi dnes nezůstali pozadu a ve velkém vedru a silném větru se rvali o každou rybu. Lovily se velké ryby, především sumci, kapři a cípalové.

Skvělý byl dnes další Středočech Jan Seidl, který ve svém sektoru zvítězil a celkově skončil na úžasném 10. místě.  V první desítce tak máme dva reprezentanty, což se podařilo jen Čechům a domácím Italům.

Další dva reprezentanti, kteří dnes do závodu nastoupili, Ján Omamik byl v sektoru čtvrtý a Jiří Havel osmý.

Celkové umístění českých reprezentantů: Radim Kozlovský – 1., Jan Seidl – 10., Ján Omamik – 25., Jiří Havel – 41. a Emanuel Vyhlídal – 45.

V družstvech měli Češi po prvním dnu manko 7 bodů na bronzovou medaili, ale dnes se tým rval, a nakonec skončil na nepopulárním 4. místě, o jediný bod za Francouzi. Mistry světa se stali domácí Italové.

„Kdyby mi někdo po prvním dnu řekl, že to takhle skončí, nevěřil bych mu. Kluci ale dneska makali, Honza Seidl dal jedničku a k bronzu jsme měli opravdu blízko,“ uvedl Honza Porhasnl z MO Kladruby.

„Děkuji všem našim handicapovaným sportovcům v plavané za výbornou reprezentaci ČR, ČRS, SÚS na mistrovství světa handicapovaných v plavané. Velké poděkování patři i asistentům, pomocníkům, trenérům, klukům z Kladrub za servis a všem partnerům. Děkujeme! Veliká gratulace Radimovi, jsi skvělý chlap, vyborný rybář a hlavně úžasný človek, titul je ve správných rukou. A Honza Seidl mi dnes udělal taky velkou radost, Honzo, dneska jsi to zmáknul na jedničku:-)),“ usmíval se spokojeně předseda SÚS Dušan Hýbner.

(šam)