Krajská liga mládeže v rybolovné technice

V neděli 22. 4. se konaly letos první závody v rybolovné technice pod širým nebem na území Středočeského kraje. Pořádání závodu se zhostila MO Hořovice a samotný závod se konal tradičně v Zaječově. Hned od rána nás přivítalo nádherné počasí, což s povděkem přivítali jak závodníci, tak pořadatelé.

Samotného závodu se zúčastnilo celkem 31 dětí a jeden dospělý. Přijeli závodníci z Mladé Boleslavi, Sedlčan, Kdyně a Hořovic. Závod probíhal v duchu fair play a bylo znát, kdo se na závody připravoval, a kdo viděl letos pruty na rybolovnou techniku poprvé. Tento závod nám slouží zároveň i jako závod nominační na mistrovství republiky juniorů a žáků, kam vyšleme dvě dívky a čtyři chlapce.

Na zahájení závodů nás přišla podpořit paní Nezbedová, starostka obce Zaječov a předseda MO ČRS Hořovice pan Škvára, popřáli všem závodníkům mnoho úspěchů a to nejenom v nedělním závodě, ale i v průběhu celé sezony, která se rozběhla.

Závodilo se ve čtyřech kategoriích, mladší žáci a žákyně, starší žáci, starší žákyně a junioři. První kategorii vyhrála suverénně Lucka Nejdlová (Kdyně), druhé místo obsadil Vojta Šedivý (Mladá Boleslav) a třetí místo vybojoval Jakub Trejbal (Hořovice). V žácích vyhrál bratr Lucky David Nejdl (Kdyně), druhé místo obsadil Tobias Kočkár (Hořovice) a třetí Štěpán Vokáč. Mezi žákyněmi se nejvíce dařilo Amálce Ungrové (Hořovice), kterou následovala Zuzka Caltová (Sedlčany) a třetí místo vybojovala Adélka Karasová (Hořovice), Junioři si rozdělili pořadí Burda Vojtěch (Sedlčany) Martin Kulhavý (Hořovice) a Jan Linhart (Mladá Boleslav). Tradičně na těchto závodech vyhlašujeme i pořadí družstev, kde se na prvním místě u místilo domácí družstvo RT Zaječov (Hořovice), druhé místo vybojovala Mladá Boleslav a třetí Kdyně.

Výsledky jaro 2018 Zaječov

Závěrem bych chtěl poděkovat všem trenérům, rodičům a vedoucím kroužků, kteří se o děti na závodech starali. Obci Zaječov, MO Hořovice, zaječovským fotbalistům za zapůjčení hřiště a samozřejmě Středočeskému územnímu svazu, který celou akci financoval a dlouhodobě podporuje nejen rybolovnou techniku, ale veškerou rybářskou mládež.

Radek Spáčil