KP SÚS ve feederu ovládl M. Štěpnička, divizi pak Zelenáči

O tomto víkendu se konalo první kolo divize SÚS feeder a krajský pohár SÚS na Labi v Sedlčánkách za účasti 11 týmů a 50 závodníků v KP SÚS.

Už během pátečních tréninků se ukázalo, že ryba velmi spolupracuje, a během závodního víkendu si všichni závodníci báječně zachytají cejny a cejnky různých velikostí ve velkém počtu.

V sobotu, po rozlosování a nezbytných formalitách, začal závod a již po prvních minutách se potvrdil páteční trénink. Ryba šla na hod a záleželo vždy jen na tom, jak ji závodník dokáže rychle zdolávat.

Přesně na konec závodů přišla silná bouřka doprovázená velmi hustým deštěm a vážení se zdrželo cca o 45 minut.

Nedělní závod byl na chlup stejný jako sobotní. Ryba šla a spousta závodníků si sáhla na dno svých sil. I z toho důvodu, že během závodu foukal velmi silný vítr doprovázený slabým deštěm. Po zvážení úlovků, kdy řada závodníků atakovala 20 kg hranici úlovků, došlo na vyhodnocení a ukončení závodu. Pro představu, jak moc ryby braly, trošku statistiky. Za dva závodní dny se nalovilo celkem 1 494 450 g ryb. To je v průměru 14 099 g na závodníka. Super chytačka. Děkujeme a těšíme se na viděnou na druhém kole.

A jak to celé dopadlo? Na prvním místě divize SÚS se umístil tým Feeder Team Zelenáči ČRS součet umístění 22, váha 90 250 g, druhý skončil til tým Browning Feeder Team CZ ČRS součet umístění 24, váha 92 910 g a třetí místo patřilo KOPAKO Feeder Team MO ČRS Libčice součet umístění 26, váha 92 290 g.

V krajském poháru zvítězil Martin Štěpnička (MO Český Šternberk) součet umístění 2, váha 53 840 g, druhé místo patřilo Filipu Vydrovi (MO Čelákovice) součet umístění 2, váha 42 910 g a třetí byl Radek Štěpnička (MO Český Šternberk) součet umístění 3, váha 49 720 g.

Výsledky Krajský pohár feeder

Výsledky divize feeder

Na závěr poděkování MO Čelákovice za zapůjčení takto zarybněného revíru, rybám za spolupráci a závodníkům za fair play chování při závodu a samozřejmě pořadatelům a SÚS za podporu. Těšíme se na druhé kolo divize a KP na konci prázdnin.

Petr Bromovský