Vojta Šedivý juniorským mezinárodním mistrem ČR v přívlači

O posledním prázdninovém víkendu se na skvěle zarybněné řece Bečvě v Hranicích na Moravě a v Teplicích nad Bečvou uskutečnilo Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů v LRU přívlač.

Středočeský územní svaz reprezentovali v kategorii U15 Vojtěch Šedivý (Mladá Boleslav), Pavel Franče a Aleš Vorel (oba Rakovník) a v kategorii U20 Samuel Bílý (Rakovník) a Daniela Truhlářová (Vlašim).

Mistrovství mělo v obou kategoriích vysokou sportovní úroveň, o které svědčí třeba i to, že Vojta Šedivý za sobotní závod (dvě devadesáti minutová kola) ulovil 92 ryb, převážně tloušťů.

A právě Vojta suverénně ovládl kategorii U15 a stal se mezinárodním i národním mistrem ČR, když doslova deklasoval konkurenci. Neztratil se ani Pavel Franče, který obsadil v mezinárodní konkurenci 6. místo a v národním mistrovství skončil 4. Aleš Vorel byl 8. v mezinárodní mistrovství a 5. v národním šampionátu.

V obrovsky nabité a vyrovnané kategorii U20 o vítězi Filipu Musilovi z JČÚS nakonec po dvou dnech rozhodlo 17 mm. V mezinárodním mistrovství Sam Bílý obsadil 6. a Daniela Truhlářová 11. místo. V národním mistrovství skončil Sam 5. a Daniela 9.

Výsledky MMiČRjun2019

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci Středočeského územního svazu.

Aleš Truhlář, MO Vlašim