Jarní závody handicapovaných rybářů

Poslední dubnový víkend byl ve znamení prvních závodů handicapovaných rybářů v roce 2019 na nádrži Záhorská. Závodu se opět účastnil náš tradiční host, předseda odboru plavané LRU ČRS a místopředseda SÚS Radek Zahrádka a Michal Sedláček, ředitel veletrhu FOR FISHING, kterým za jejich celoroční pomoc handicapovaným rybářům děkujeme.

Závodům předcházelo několik dnů usilovné práce členů ČRS MO Kladruby, kteří po zimě upravili celý revír, zajistily ceny a poháry pro vítěze a připravili občerstvení. Výraznou část cen do závodů nám věnovala společnost Tropic Liberec, se kterou jsme se začátkem dubna nově dohodli na vzájemné spolupráci, děkujeme. 

Při závodě byly povoleny všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Na regulérnost závodu dohlíželi rozhodčí z řad členů MO Kladruby, kteří měřili ulovené ryby, dohlíželi na regulérní průběh závodu a asistovali handicapovaným rybářům. Výkyvy počasí a nelichotivá předpověď na sobotní den s největší pravděpodobností ovlivnily množství závodníků ve startovním poli, kterých se účastnilo „pouhých“ 28. Po opuštění lovných míst a odevzdání úlovkových lístků pořadatelům ČRS MO Kladruby započalo sčítání ulovených ryb a tvorba výsledkové listiny.

Před čtvrtou hodinou odpolední již bylo jasno a organizátoři závodu započali s vyhlášením výsledků. Cenu za nejlepší ženu si odnesla stálice startovního pole a aktivní členka naší organizace Gabriela Tauberová, největší rybu, 58 cm kapra, zdolal pan Josef Kakos, který počtem ryb předčil Jitku Zrnovou, která zdolala kapra stejné velikosti. Vítězem Jarních závodů se stal Martin Havlíček ze

 

 

 

 

 

 

Zbiroha, dlouholetý kamarád a asistent Honzy Seidla, který nachytal 24 ryb v celkové délce 685 cm. Stříbrnou medaili si odnesla „kladrubačka“ Gábina Tauberová a třetí místo obsadila také žena, divišovská Kateřina Solnařová. Vítězům gratulujeme! Následovala volná zábava do pozdních večerních hodin.

Výsledková listina Jarni 2019

Naše poděkování patří všem lidem, dobrovolníkům, kamarádům a partnerům, bez kterých bychom naši činnost nedokázali provozovat. Děkujeme proto Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, MOSS SK – Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi, společnosti ABF – For Fishing, Wavy Boats, Bohemia Marine, FOX, D.A.M., Restauraci u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Baréry, rodině Hanikýřů, Havlů a obci Kladruby.

Dovolujeme si Vás tímto pozvat na Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí, které začíná již příští pátek 17. 5. 2019 v Mladé Boleslavi na Krásné louce. Budeme rádi, když nás navštívíte a svou účastí podpoříte!

Tomáš Kučera a Jan Porhansl, MO Kladruby