Dvě druhá místa pro mladé rybáře z Hořovic

Koncem dubna odstartovala naplno sezona závodníků v rybolovné technice. Tradičně se začíná soutěžemi družstev a to Ligou mládeže a 1. a 2. ligou dospělých. V letošním roce jsme prvně postavili družstva do obou soutěží, které slouží našim závodníkům hlavně jako kvalitní příprava na pohárové závody, potažmo na mistrovství republiky.

Družstva jsou čtyřčlenná a byla složena z hořovických závodníků Tobiase Kočkára, Martina Kulhavého a Amálky Ungrové, ze Sedlčan závodil Václav Calta, Vojtěch Burda a ze Kdyně David Nejdl.

V lize mládeže bylo družstvo složené z Amálky, Tobiase, Martina a Davida, všichni čtyři podali na začátek sezony vynikající výkon a ve velké konkurenci třinácti družstev z celé republiky skončili na druhém místě a jistě se na podzim ještě poperou o příčky nejvyšší.

Do druhé ligy jsme přihlásili družstvo poprvé a i tam se dokázalo naše družstvo ve složení Tobias, David, Václav a Vojta popasovat se všemi nástrahami na výbornou a skončili také na krásném druhém místě.

Věřím, že tyto výsledky budou velkou vzpruhou do dalších závodů a pomůžou k propagacím rybolovné techniky nejen v regionu Hořovic, ale i v celém Středočeském územním svazu. Děkujeme naší MO Hořovice a SÚS za podporu rybolovné techniky a celého rybářského sportu.

Radek Spáčil