Dostaveníčko na Řehačce po deváté….

Ve dnech 7. až 9. 6. 2019 se konalo soustředění rybářských kroužků Kapříci Čelákovice a Šupinky Neratovice. Akce s názvem Dostaveníčko na Řehačce se letos konala již po deváté a dá se říci, že patřila mezi nejúspěšnější. A to vzhledem k tomu, že se poprvé ke Kapříkům připojily i Šupinky.

Akce byla velmi dobře připravená a pro děti byla nachystána řada činností. Samozřejmostí byl rybolov, který si děti náležitě užily, protože ryby byly při chuti a mnoho z nich se podívalo na břeh. Připravený závod dvojic v lovu na plavanou a položenou dopadl výborně a v úlovcích se objevili cejni, oukleje a kapříci. Vítězná dvojice ulovila více než devět kilogramů ryb za dvě hodiny.

Mezi překvapení patřila přednáška o lovu a životě dravců od Pavla Vohralíka.

 

 

 

Tradiční součást Dostaveníčka jsou zkoušky na první rybářský lístek, zakončené pasováním do Cechu rybářského. Děti, které úspěšně složily zkoušky, byly pasovány rybářským právem a pokropeny vodou z Řehačky. 

Další, téměř nepřipravené překvapení, byly krásné úlovky trofejních kaprů ze svazové vody v podání Pavlů Vohralíka a Jareše. Oba pak dětem udělali přednášku o lovu velkých kaprů.

Další tradicí Dostaveníčka je noční lov úhořů. Ten se vydařil, i když se ulovili jen dva úhoři, ale malí sumci a kapříci udělali dětem radost také.

Nejvíce oblíbený byl lov na výpusti z tůně, kde si děti ulovily rybky, které znaly jen z obrázků. Byli to boleni, sumečci, ježdíci a také slunečnice pestré.

V rámci zakončení této akce byly dětem rozdány dárky od sponzorů, ze kterých měly děti opravdovou radost. Děti si na Řehačce opravdu užívaly pohodu a pobyt v přírodě. Domů byly vráceny bez následků, snad jen trochu unavené.

Vedoucí kroužků Iva, Jirka a Petr si zaslouží velký obdiv, jak celou, takto náročnou akci, připravili a zvládli.

Poděkování si jistě zaslouží velký kuchař Jiří Brouček Eichler za vynikající palačinky a guláš. Velké díky patří sponzorům, mezi které patří náš Středočeský územní svaz, město Čelákovice, Daiwa – CORMORAN – Alena Škvařilová, Carpson Baits – Mudr. Tomáš Fikulka, Mivardi a další.

                                                                       Výbor MO Čelákovice