Dětský rybářský tábor Rožmitál pod Třemšínem 2019 

Tak jako už tradičně proběhl na konec školního roku čtyřdenní dětský rybářský tábor (volno víkendová akce) rybářských kroužků Rožmitál a Březnice v rekreačním zařízení u Sobenského rybníka.

Hned po příjezdu všechny účastníky čekalo seznámení s náplní tábora, pravidly a rovněž příprava dřeva na táborák. Po večeři byla volná zábava, ale hned druhý den po rozcvičce a snídani jsme vyrazili na celodenní výlet do plzeňské ZOO a DinoParku. Děti si výlet náležitě užily. Večer nechybělo opékání buřtů a zahráli jsme si fotbal.

Sobotní den patřil rybařině na chovném rybníce u rekreačního střediska, kde nám naše mateřská MO Rožmitál pod Třemšínem povolila po dobu tábora rybařit. Pro děti jsme uspořádali rybářské závody. Úlovků bylo hodně a rybaříkům se dařilo. Kuriózní bylo dokonce i to, že nepozorným dětem odnesly ryby dva pruty, z čehož se jeden už nepodařilo vylovit.

Odpoledne proběhla koupačka v bazénu, ale hlavním trhákem byla pěnová show, kterou zajistili hasiči z Rožmitálu.

Po večeři byla připravena bojová hra s plněním různých úkolů a prověřením znalostí. Na nočního bobříka odvahy už nezbyly dětem síly a spokojeně ulehly.

Nedělní dopoledne bylo ve znamení her a soutěží, zakončené paintballem. Děti se celé dopoledne opravdu vyřádily. Po obědě nás už jen čekal úklid a balení.

Samozřejmě nechybělo ukončení tábora a vyhlášení výsledků všech soutěží, předání dárků, cen, medailí a pamětních listů všem účastníkům tábora.

Oceněni byli i všichni vedoucí, kteří se dětem věnovali po celý tábor. Při návratu k rodičům jsme zvládli ještě zastávku na zmrzlinu.

Chtěl bych poděkovat celému týmu vedoucích rybářského kroužku, nejen za organizaci tábora, ale za celoroční práci pro naší rybářskou mládež – Jaroslava Nassová, Eva Hofmanová, Veronika Kapounová, Marie a Rudolf Šourkovi, Julius Nass, Michal Mareš, Tomáš Bláha. Poděkování patří i našim sponzorům, podporovatelům a rodičům, díky kterým můžeme tyto krásné akce pro děti pořádat, a díky kterým mají děti nejen spousty krásných cen a dárků, ale především zážitků.

Petrův zdar.

Aleš Haluska, vedoucí rybářského kroužku MO Rožmitál p/Tř.