Dětský den na Nohavici

U příležitosti Mezinárodního dne dětí, obdrželi malí rybáři z hořovické organizace velmi krásný dárek. Parta nadšených rybářů, kteří si pronajímají rybník Nohavice, tam ve spolupráci s MO Hořovice uspořádala dětské rybářské závody.

Sešli jsme se v 8.00 hodin ráno v krásně upraveném areálu rybníka Nohavice. Děti se zaregistrovaly a každé obdrželo číslo místa, kde bude závodit. Počasí nám přálo a nálada byla vynikající. Bohužel rybám se do braní vůbec nechtělo.

Po dvou hodinách chytání došlo na krátkou přestávku a výměnu lovného místa. Přesto, že je rybník pověstný velkými kapry a jesetery, nepodařilo se dětem žádného z nich přelstít. Situace se nezměnila ani po pauze na občerstvení, až na závěr se podařilo nachytat několik okounků.

Co si budeme povídat, takhle to prostě v tom rybářském světě chodí. Někdy jdete na místo, od kterého neočekáváte žádné velké úspěchy, ale nakonec se nestačíte divit. No a někdy sedíte u vody plné trofejních ryb, ale jim se prostě do podběráku nechce. Já si ale myslím, že i když se nepodařilo chytit žádnou velkou rybu, tak si to děti krásně užily.

Sluncem rozzářené sobotní dopoledne strávené v přírodě a opravdu profesionálně zajištěné závody včetně krmení, cen pro vítěze a závěrečného občerstvení. Co si víc přát!

A s prázdnou neodešly ani ostatní děti. Každý zaregistrovaný malý závodník či závodnice obdržel tašku s drobným rybářským vybavením, sladkostmi a tričkem s emblémem rybníka Nohavice. Chlapi z Nohavice přišli s tou myšlenkou sami a vše perfektně připravili a za naši organizaci jim touto cestou velmi děkuji. Je dobře, když spolu drží velcí i malí rybáři.

Jan Rogos, MO ČRS Hořovice