Členská schůze – MO Rožmitál pod Třemšínem

Ve Společenském centru v Rožmitálu se v sobotu, 9. 3. konala členská schůze MO Rožmitál pod Třemšínem, které se zúčastnilo 108 členů a dva hosté – Dušan Hýbner, předseda SÚS a Ing. Josef Vondrášek, starosta města.

Členskou základnu MO tvoří 310 členů, z toho je 263 dospělých, 43 dětí a 4 mládežníci.

Zprávy o činnosti MO přednesli všichni členové výboru, od předsedy Milana Pojera, přes hospodáře Pavla Zemka, až po zprávy o čistotě vod, Dozorčí komise a o práci s mládeží, kterou vede Aleš Haluska.

MO je velice aktivní v oblasti získávání dotací a dokazuje, že to jde, když se chce. Rožmitálští tak dosáhli na dotace od města, z OPR a ze Středočeského kraje. Zde získali i náhradu škody způsobenou vydrou říční ve výši 62 000 korun. Celkově na dotacích obdržela MO 237 000 Kč.

Nemalé prostředky však MO platí za pachtovné na jejich rybochovných zařízeních, které je ročně vyjde na 100 000 Kč.

MO však myslí i na své nástupce, a tak se v loňském roce na činnosti rybářského kroužku podílela částkou 62 000 Kč.

Členská schůze schválila také příspěvek do Fondu na nákup vodních ploch, který bude činit 20 korun za každého dospělého člena.

Během schůze bylo předáno několik svazových vyznamenání: dva stříbrné a dva bronzové odznaky a několik dalších za významnou pomoc v ČRS.

Jako delegát SÚS jsem přítomným představil Fond na nákup vodních ploch, nově zakoupenou pískovnu a pozemky v Proboštském jezeru, dále informoval členskou základnu o změnách v BPVRP na revírech ČRS od 1. 1. 2019 a podal jsem informace o změnách na sekretariátu SÚS.

Rovněž jsem poděkoval MO a výboru MO za celoroční hladkou spolupráci a odvedenou práci na rybníku Stržený, stejně tak za podporu Fondu na nákup vodních ploch.

Přítomné jsem také pozval na Pohár předsedy pro dospělé a děti a odpověděl jsem na řadu dotazů kolem legislativy a BPVRP.

S údivem jsem si vyslechl zprávu o zarybnění a úlovcích na RMV MO Jez, který má rozloho 0,8 ha, kde úlovky dosahovaly částky přes 200 000 Kč, přičemž příjem z povolenek na RMV je téměř poloviční. Vše ostatní hradí MO z vlastních prostředků, vygenerovaných poctivou prací. Proto je nemožné jim jejich úsilí zakazovat či ničit.

Na závěr jsem poděkoval za pozvání a práci MO v oblasti mládeže a chovu ryb, kde MO patří mezi nejvýznamnější produkční organizace v rámci celého SÚS.

Dušan Hýbner