Čáslavští Kapříci už potřetí vylovili Nový rybník

Jako vždy se členové čáslavského rybářské kroužku Kapříci sešli už v sedm hodin ráno u Nového rybníka a nikomu z nich nevadilo, že je neděle. Vždyť voda je jejich živel a rybářství a ryby si vybrali sami za svého koníčka, čímž se vlastně zavázali tomuto velkému poslání.

Při čekání, než se stáhne voda do loviště, jsme společně připravili kádě, vaničky a vše potřebné. Někteří mezi tím nanosili dřevo na oheň. V osm jsme na to vtrhli. Čeřen se plnil plůdkem kapříků, amurků a línů. Po dvou ponořeních se dvojice s vaničkami míjeli na schodech a z hrázky, okolo loviště, někteří vybírali rybičky přímo.

O vzrušení nebyla nouze. Jeden z Kapříků nám uvízl v blátě tak dokonale, že jsem měl co dělat, abych ho osvobodil. Doplatil na svou obětavost a bahno ho uvěznilo tak, že musel opustit i holínky a na hráz se vydat bos. Ale nevzdal! Po převlečení se k rybníku vrátil a pokračoval.

Za dvě hodiny od chvíle, kdy jsme vlezli do bláta, bylo hotovo a plůdek přebrán pročištěn a naložen do beden se vzduchováním.

Úklid materiálu, opláchnutí z největší špíny a hurá k teplu ohně. Špekáčky a klobásky se na ohni rozvoněly a vyhládlým Kapříkům chutnalo. Vždyť si to také zasloužili.

Patří jim dík pana hospodáře, dospělých členů lovící čety i můj. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat rodičům, kteří se nelekli zabahněného oblečení, kterým se všichni pěkně vyzdobili. Já bych chtěl poděkovat všem dospělým, jež se o nás na výlovu postarali a dětem přeji, aby výlov ve zdraví ustály.

Petr Stieber, MO Čáslav