Bylo zahájeno MeMiČR handicapovaných rybářů a MiČR žen v plavané

Dnes večer bylo zahájeno Mezinárodní mistrovství ČR handicapovaných rybářů a Mistrovství ČR žen v lovu ryb na plavanou. Oba šampionáty potrvají na Jizeře v Mladé Boleslavi až do neděle.

Závodníci se začali do Mladé Boleslavi a Bělé pod Bezdězem (kde jsou ubytováni) sjíždět už během pátku, neboť dnes byl na programu kromě jiného tréninkový den.

Večer pak následovalo slavnostní zahájení, přítomné pozdravil předseda SÚS Dušan Hýbner.

„Vítám vás všechny na revíru ve Středočeském kraji a chtěl bych poděkovat jednak klukům z MO Kladruby za přípravu šampionátu a MO Mladá Boleslav na čele s Radkem Zahrádkou, která pro vás přichystala krásně zarybněný revír Jizery. Věřím, že si během těch dvou dní zachytáte a přeju vám všem mnoho úspěchů,“ uvedl Dušan Hýbner.

Šampionátu handicapovaných se zúčastní 20 závodníků, přičemž čtyři jsou z Polska, z domácích jsou zde závodníci ze Středočeského, Severočeského a Západočeského ÚS.

Žen se nakonec na domácí mistroství sjelo 10 a jsou zde zástupkyně Prahy, Středočeského, Východočeského a Moravskoslezského ÚS.

Závody na Krásné louce začínají v sobotu (18. 5.) ve 12.00 a pokračují v neděli (19. 5.) v 11.00 hod. Vyhlášení nových mistrů republiky je naplánováno na 16.00 hod.

(šam)