Činnost jineckého rybářského kroužku v probíhajícím školním roce tit

publikováno: 02.06.2020

Dne 10. října 2019 byla zahájena činnost rybářského kroužku mládeže ve školním roce 2019/2020. Schůzky se konaly každý čtvrtek ve Společenském centru Josefa Slavíka.

Do kroužku bylo zapojeno 12 dětí, z toho 3 navštěvovaly kroužek prvním rokem. Děti se učily rybářský řád, poznávání jednotlivých druhů ryb, seznámily se s anatomií rybího těla, s rybářskou výbavou a jednotlivými způsoby lovu.

V průběhu kroužku byly pořádány krátké soutěže. Ti nejlepší byli odměněni drobnostmi z rybářské výbavy.

Výbor MO Jince projednal a schválil, že praktický výcvik v chytání ryb bude probíhat pod dozorem vedoucího mládeže celoročně na chovném rybníku Kopáčov. Bohužel vzhledem k opatřením zavedeným v souvislosti s koronavirem nebyl v tomto roce praktický výcvik prováděn a poslední schůzka se konala 12. března 2020. Na této schůzce byly novým členům vydány pokyny k samostatnému doplnění znalostí a vědomostí.

Ve čtvrtek, 21. května 2020, proběhly závěrečné zkoušky, kterých se úspěšně zúčastnily dvě děti. Zkoušky třetího nového člena byly po dohodě s rodiči odloženy na příští rok. Tímto dnem byla činnost kroužku oficiálně ukončena.

Ing. Pavel Toman, vedoucí rybářského kroužku MO Jince