Halové závody v rybolovné technice v Hořovicích tit

publikováno: 23.02.2020

Každé zimní období je pro mladé rybáře čas, kdy nemohou k vodě a soustředí se spíše na výuku teorie a nácvik rybolovné techniky. Házení kapky na terč je disciplína, která má v naší republice již dlouholetou tradici a naši závodníci jsou známi po celé Evro

Abychom mohli kvality našich mladých rybářů posoudit, pořádá SÚS společně s jednotlivými MO každoročně sérii závodů v rybolovné technice. Tentokráte SÚS uspořádal halové závody v rybolovné technice společně s MO Hořovice.

V tomto městě byla nedávno postavena nová sportovní hala a její prostory jsou pro tyto účely jako stvořené. Na startovní listinu se přihlásilo celkem 38 závodníků z Hořovic, Praskoles, Příbrami, Kdyně, Zaječova, Nýrska a Mladé Boleslavi.
Hned od začátku panovala na kolbišti skvělá atmosféra. Zahájení provedl ředitel závodů RT a hlavní pořadatel Radek Spáčil. Poté následoval krátký projev starosty města Hořovice pana Jiřího Peřiny a závody mohly začít. Přítomni byli také předseda MO Hořovice Jaroslav Škvára a jednatel této organizace Jan Rogos. Pozvání přijal i předseda SÚS pan Dušan Hýbner, který zůstal po celou dobu závodů a na závěr se ujal i předávání cen.
Závod probíhal ve dvou základních disciplínách, skish a arenberg.
V kategorii žáci se na prvním místě umístil Vojtěch Šedivý (MO Mladá Boleslav), na druhém a třetím místě skončili Jan Ryska (MO Hořovice) a Filip Svitek (MO Příbram). V kategorii žákyně zvítězila Lucie Nejdlová (MO Kdyně) a druhá skončila Kristýna Veselá (MO Hořovice). V kategorii mladší žákyně byla první Bára Svitková (Příbram), druhé a třetí místo obsadily Kateřina Vodičková (MO Příbram) a Barbora Ponocná (MO Mladá Boleslav). V kategorii mladší žáci vyhrál Michal Čížek (Příbram), druhý byl Vojtěch Ryska (MO Hořovice) a třetí Jiří Červenka (MO Mladá Boleslav).
V nejvyšší kategorii – junioři se na prvním místě umístil Tobias Kočkár (Hořovice), druhé místo obsadil David Nejdl (MO Kdyně) třetí skončil Jakub Schleiss (MO Kdyně).
Vítězové obdrželi z rukou předsedy SÚS pana Hýbnera poháry, medaile a drobné ceny v podobě rybářského vybavení. Drobné rybářské vybavení mimochodem dostali za účast i všichni ostatní mladí závodníci. Nejmladší účastník a benjamínek našeho oddílu Tobias Pastucha pak obdržel z rukou ředitele závodu nový závodní prut na RT. Jaká byla jeho radost snad nemusím ani popisovat.
Po celou dobu závodů měly děti zajištěno drobné občerstvení, pitný režim a teplé nápoje. V tomto směru jsme nezapomněli ani na děti s bezlepkovou dietou.
Sobotní klání se zkrátka opravdu vydařilo a já bych na závěr rád poděkoval všem závodníkům za jejich účast a výsledky, rozhodčím za jejich poctivou práci a samozřejmě všem pořadatelům a trenérům. Poděkování patří i sponzorům jako jsou rybářské potřeby U HABAKUKA, firmě Probez, Středočeskému územnímu svazu a v neposlední řadě MO Hořovice bez kterých by takovéto závody vůbec nebylo možné uspořádat.

Jan Rogos, MO Hořovice