ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Rybolovná technika 2020 aneb sezona Covid-19 tit

publikováno: 08.10.2020

Letošní sezona rybolovné techniky díky Covidu-19, který ochromil celý svět, neprobíhala optimálně.

Od března byly rušeny nebo překládány všechny závody a bylo dohodnuto na úrovni Rady ČRS, že letošní výsledky se nebudou započítávat do žádného žebříčku či tabulek.

Sezona začala halovým mistrovstvím republiky, které se uskutečnilo opět po dlouhé době a věříme, že tomu tak bude již každý rok. Poté byla jarní sezona prakticky uzavřena na základě vyhlášení výjimečného stavu v České republice.

V tomto období byly mezinárodní organizací ICSF zrušeny závody světového poháru a též mistrovství světa juniorů i seniorů.

Restart sezony nastal 20. 6. v Bílině, tyto závody byly z bezpečnostních důvodů vypsány pouze pro dospělé a za Středočechy se jich zúčastnil jediný závodník Tomáš Spáčil z Hořovic, který obsadil třetí místo v pětiboji a první místo v sedmiboji.

Týden poté se konaly mezinárodní závody Českých Budějovicích, které opět nebyly otevřené pro mladé závodníky a Tomáš obsadil páté místo v pětiboji a třetí v sedmiboji. Po těchto závodech nastala opět dvouměsíční pauza a pokračovalo se 28. - 30. 8. opět v Českých Budějovicích závody o Mistrovský pohár Rady ČRS v RT juniorů a žáků, o kterém jsme již informovali v samostatném článku.

Po prázdninách pokračovali naši závodníci Tomáš Spáčil a Amálie Ungrová v závodech Českého poháru v Kroměříži, kde Amálka podala solidní výkon, vzhledem k velkému tréninkovému výpadku. Tomáš dokázal pětiboj vyhrát a v sedmiboji obsadil čtvrté místo.

Dalším závodem byl souboj čtyřčlenných družstev pořádaný v Kostomlatech. Družstvo Hořovic nastoupilo pouze ve třech, ve složení Spáčil, Ungrová a Nejdl, Tobias Kočkár se pro nemoc nemohl zúčastnit. Na závod se přihlásilo deset družstev a Hořovice, byť oslabeni o jednoho závodníka, se umístili ve středu startovního pole na krásném pátém místě, mezi jednotlivci byl nejúspěšnější opět Tomáš Spáčil.

Posledními závody v letošní sezoně byl pohár mládeže v Bílině, na který odjela Amálie Ungrová a umístila se na pátém místě. Ve stejném termínu probíhaly mezinárodní závody v Rakousku, na které odcestoval Tomáš Spáčil a za účasti závodníků z Rakouska, Švýcarska, Německa a Čech uzavřel letošní venkovní sezonu prvním místem a zároveň vynikajícím bodovým ohodnocením (537,755), které je pravděpodobně letošní nejlepší výsledek dosažený v Evropě.

Na závěr bych chtěl poděkovat Středočeskému územnímu svazu, naší MO Hořovice a v neposlední řadě obci Zaječov, kteří nás podporují v naší činnosti. Děkujeme.

Radek Spáčil

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

POČET NÁVŠTĚV

6 481 954

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

Pískovna pohár Pískovna pohár Pískovna

© 2021 ČRS SÚS