Kolínští plavačkáři hodnotí skončenou 1. ligu tit

publikováno: 23.02.2020

Rozuzlení letošního ročníku 1. ligy v plavané se konalo ve dnech 20. – 22. září na našem závodním úseku ve Veletově. Šlo o hodně, otevřený byl boj o „bednu“, ale zároveň také o místa znamenající záchranu v soutěži.

Náš tým byl v sestupových vodách po rozpačitých výkonech z minulých kol taky namočen, a tak naším jednoznačným cílem bylo udržení se mezi plaváčkářskou elitou i pro příští rok. Výhodou při plnění tohoto úkolu mohl být navíc i fakt, že se bude chytat na domácí vodě, kterou všichni dobře známe.

Pořadatelství závodu nicméně přináší i svá úskalí, zejména v podobě řešení mnoha technických záležitostí jako příprava trati, zajištění pohárů, cen, zázemí pro závodníky atd., na kterých se podílelo velké množství lidí našeho spolku, kterým bych tímto chtěl srdečně poděkovat. Ohlasy ze stran závodníků byly velmi kladné, což svědčí o tom, že jsme při plnění tohoto úkolu určitě obstáli.

Ti nejúspěšnější navíc odjížděli ke své spokojenosti kromě pohárů i s kusem uzeného?. Na závodní trať jsme vyrazili s předstihem trénovat již týden před samotným závodem, kdy bylo potřeba navíc ještě vysekat jednotlivá místa. Ryb jsme chytli opravdu velké množství, kdy nám v úlovcích v drtivé většině převládal cejnek malý, zvaný „skalák“. Tuto typicky labskou rybu máme již dobře „přečtenou“, přesně víme, jak jí v závodě úspěšně chytat, a proto jsme na jejím lovu postavili i následnou taktiku.

Páteční oficiální trénink jsme absolvovali na kraji závodního úseku, kdy jsme si krásně zachytali a jen se utvrdili v námi zvoleném způsobu lovu. Zprávy od ostatních týmů už ale tak pozitivní nebyly, a zejména uprostřed závodního pole to byl boj o každou rybu, což se poté potvrdilo i v samotném závodě.

Sobota pro nás znamenala úplnou závodní apokalypsu, kdy jsme skončili na posledním místě, a navíc se náš náskok na sestup povážlivě ztenčil. Vyhořeli jsme úplně všichni zejména proto, že naši „skaláci“ zřejmě z důvodu razantního ochlazení prostě ze závodního úseku odjeli, a naše cíleně mířená taktika (krmení, nástrahy atd.) se tak zcela minula účinkem. Chytali se pouze v menším množství na krajních místech, jinak převládal cejn velký a plotice.

Nezbylo nám nic jiného, než zmobilizovat zbylé síly a týmově zabojovat v posledním závodním dni tohoto roku. Vítězný prapor jsme v neděli nakonec po sečtení celkových výsledků vyvěsit mohli, byly to teda nervy, ale jak se říká: „Konec dobrý, všechno dobré“.

Po loňské veleúspěšné sezóně jsme tu letošní trochu „zpackali“, ale vše nakonec dobře dopadlo a budeme členy naší nejvyšší ligy v plavané i pro příští rok.

Staronovým vítězem letošního ročníku se stal tým Crazy boys Hustopeče před favorizovaným týmem z Pardubic a Mivardi Mohelnice. Pro příští rok nás naopak opustí týmy letošních nováčků z Plaňan, Českých Budějovic a jižní Moravy.

Teď nám nezbývá nic jiného, než v zimě načerpat nové síly, věnovat se také rodinám, které musí našeho „koně“ v průběhu roku tolerovat, a do příští závodní sezóny si přát za neutuchající podpory naší organizace jen to nejlepší.

Závodní tým MO Kolín