Výsledky středočeských plaváčkářů ve II. lize a v KP a divizi SÚS tit

publikováno: 23.02.2020

Ve dnech 7. – 8. září 2019 pořádala ČRS JIZERA 24 a Rybářský sportovní klub Pardubice II Polabiny, z. s. 3. kolo závodu II. Ligy skupiny „B“ – TUBERTINI v lovu ryb udicí na plavanou.

Závody se konaly na pravém břehu řeky Labe v Pardubicích, Polabinách.

Středočechům se v tomto závodě dařilo více než dobře. Členové středočeských družstev – Nové Strašecí a Rakovník ovládli stupně vítězů jednotlivců a družstvo Rakovníka obsadilo v tomto kole krásné 3. místo.

O víkendu 14. – 15. 9. 2019 uspořádala MO ČRS Rakovník za podpory SÚS podzimní kolo krajského přeboru a divize v plavané.

Závody se konaly na revíru Rybník Olešná – závlaha Olešná – Olešenský rybník 411 134 a zúčastnilo se jich 11 jednotlivců a dvě družstva divize, která bojovala o účast ve 2. lize LRU plavaná pro rok 2020.

Po celý víkend bylo počasí jako stvořené pro plavačku a i to přispělo k bezproblémovému průběhu závodů. Je škoda, že krajské přebory nejsou závodníky obsazovány ve větším počtu. Závody se vždy konají v přátelském duchu, což zcela vystihuje výrok jednoho ze závodníků – Kraják není závod, kraják je společenská událost.

Mimořádné poděkování zaslouží i Jakub Toužimský, který organizátorům zprostředkoval hodnotné ceny od f. Decathlon.

Výsledky podzimního kola KP přeboru:
1. Purkrábková Hana MO Plaňany
2. Pokorný Roman st. MO Nové Strašecí
3. Hrdina Jiří MO Bakov nad Jizerou

Krajský přebor 2019 jednotlivci celkem:
1. Pokorný Roman st. MO Nové Strašecí
2. Purkrábková Hana MO Plaňany