SKVĚLÉ! Středočeští junioři v mušce MiČR na řece zcela ovládli! tit

publikováno: 23.02.2020

Po mnoha letech jsem se vrátil do míst, kde jsem absolvoval základní vojenskou službu. Silueta Lysé Hory, rozbořená kasárna, les přezdívaný od devadesátých let Sherwood a prosklená řeka Ostravice byly kulisami letošního juniorského Mistrovství ČR v LRU mu

Naše očekávání nebylo zrovna malé. Již pár let středočeští junioři z MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav připravovaní na svoji rybářskou a sportovní karieru v Muškařském klubu Monfish junior patří k tomu nejlepšímu, co se po našich revírech a dnes, už nejen v této věkové kategorii, pohybuje. Do závodu jsme šli se sedmi ostřílenými harcovníky, mezi nimiž jsou i úspěšní reprezentanti ČR a třemi závodníky, kteří se na vstup mezi elitu teprve připravují.

Sobota ukázala hned od prvních chvil, že chytání ryb (pstruh obecný, lipan podhorní a jelec tloušť), které v řece žijí dlouhodobě a nejsou čerstvě vysazené, chce dostatečný klid, soustředění, schopnost číst vodu a analyzovat získané informace, bojovné srdce a víru ve vlastní síly a materiál. Jsou to vlastnosti, které se dětem snažíme od prvních chvil u vody vštěpovat a dáváme jim dostatek prostoru pro vlastní realizaci. Jejich schopnost samostatně rozhodovat o vlastním výkonu jim dává právě tu potřebnou víru ve vlastní síly, a tak i na horších místech neztrácejí chuť poprat se s aktuální situací. A to se vyplácí. Vždyť po prvním dnu jsme okupovali 1., 2., 4., 6., 8., a 11. místo.

Na rozdíl od ostatních účastníků se nám podařilo v neděli, kdy na některých místech už bylo hodně obtížné ryby ulovit, tato umístění potvrdit, a tak nakonec to znamenalo šest míst mezi prvními sedmi v pořadí 1. Vojta Marek, 2. Lukáš Michalík, 3. Vítek Šindelář, 4. Jan Bureš, 6. Samuel Piekar a skokan neděle Zdeněk Dvořák, který se díky fantastickému výkonu vyšvihl na celkově sedmé a mezi benjaminy první místo. Jen páté místo jsme přenechali jihočeskému zástupci Šimonu Červenému. Na stupních vítězů tak bylo nejčastěji k vidění logo Středočeského územního svazu.

Děkuji za skvělou reprezentaci všem našim juniorům, všem rodičům za ochotu kluky v jejich snažení maximálně podporovat, všem našim trenérům a vedoucím za čas, který dětem věnují, MO Brandýs za úžasnou snahu vytvořit pro nás co nejlepší podmínky k tréninku, i když nepatří k tzv. pstruhovým organizacím a Středočeskému územnímu svazu za podporu a hledání cest ke zlepšení. A věřte, že v kraji, který neoplývá pstruhovými revíry, to není jednoduché. O to více si cení úspěchů našich mladých muškařů

Nemohou opomenout velké poděkování duši Severomoravského juniorského muškaření Rosťovi Olivovi a jeho spolupracovníkům za v jeho podání standardní, ale pro nás výbornou organizaci závodu a Parmičkám Sokolov ze nepřekonatelnou snahu všechny nás překrmit domácími dobrotami (nebo je to snad úmysl?).

Teď už nám do konce roku chybí jen jeden juniorský závod a čtyři dospělé a věřím, že nejméně první tři místa celostátního žebříčku, na nichž jsou nyní naši junioři, nám zůstanou a v příštím roce se nám tak podaří navýšit náš příspěvek do reprezentace ČR na mistrovství světa.

Roman Vlček, MK Monfish junior, MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav