ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

ŘÍČANSKÝ POTOK 2 (411 073 ) tit

aktualizováno: 27.12.2023

Typ: Revír

Číslo: 411 073

Název: ŘÍČANSKÝ POTOK 2

Organizace pověřená hospodařením: MO Říčany

Rozloha: 3 km 3 ha

GPS souřadnice: 50°0‘3.405“N, 14°40‘38.405“E

Přítok Rokytky – Vltavy. Od Mlýnského rybníka v Říčanech až k pramenům, mimo chovné rybníky ležící na tomto potoku.

K revíru patří:
úsek potoka Rokytka od vtoku do nádrže podniku Nový Interiér (Bahnivka) až k pramenům a koupaliště na Rokytce v k. ú. Říčany 0,8 ha.

Celý úsek potoka Rokytka je chráněnou rybí oblastí. Říčanský potok od vtoku do Mlýnského rybníka až k pramenům (u obce Tehov) je celoročně chráněnou rybí oblastí – lov ryb zakázán. Lov ryb na koupališti (místní koupaliště Na Rokytce je totožný s názvem koupaliště Na Jurečku) je upraven rozhodnutím MěÚ Říčany č. j. 86/75. Při lovu ryb je nutné dodržovat podmínky lázeňského a provozního řádu, vydaného MěÚ Říčany a OHES Praha-východ. Lov ryb je povolen pouze na pravém břehu mimo oblast přítoku a litorálního pásma (chráněná rybí oblast – označeno cedulemi). Vnadění (včetně použití krmítek) je zakázáno. Zákaz používání zařízení k vyhledávání ryb (echolotů atd.) a vábniček. Lovící je povinen s jakoukoliv ulovenou rybou zacházet maximálně šetrně a na břehu ji pokládat výlučně na navlhčenou podložku, kterou je taktéž povinen mít u sebe. Nejmenší lovná míra štiky je stanovena na 60 cm a lína na 30 cm. Kapr nad 65 cm (včetně), amur nad 90 cm (včetně), lín nad 50 cm (včetně)
se musí bez prodlení a s maximální šetrností vrátit zpět do rybářského revíru v místě, kde byl uloven. Denní úlovek lína a okouna je omezen na maximálně 2 ks. Přisvojí-li si rybář v kalendářním dni 2 ks vyjmenovaných ryb (kapr, amur, candát, štika, sumec, úhoř, pstruh) či jejich kombinace, končí pro něj na revíru denní rybolov, i když nebylo dosaženo denního limitu 7 kg ulovených ryb. Týdenní úlovek je omezen na 6 ks vyjmenovaných ryb.

Fotogalerie tit

foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

23 054 286

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS