ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

V sobotu proběhlo rybaření s dětmi na pískovně tit

publikováno: 17.06.2021

V sobotu (12. 6.) se konala na vodní ploše SÚS Pískovna Písková Lhota akce pro děti a mládež, kterou uspořádala sekce položená LRU SÚS ve spolupráci s našimi předními kapraři Karlem Niklem, Michalem Kučerou a Danem Němcem.

Na 70 dětí si mělo možnost na několika stanovištích např. vytvořit vlastní návazec (za asistence profíka), dozvědět se informace o návnadách a nástrahách, strategii krmení, o tom, jak šetrně zacházet s ulovenou rybou, ale také si vyzkoušet věci vyloženě z praxe – nahodit prut či zdolat rybu. Na posledně jmenovanou aktivitu se stála vyloženě fronta. Díky nadstandartnímu zarybnění revíru se lovili krásní kapři, nádherní líni, velcí karasi, ale i populární, avšak ne příliš tradiční jeseteři. Ta radost v dětských očích, nadšení z každé zdolané ryby se nedá popsat, to se musí zažít!

Paralelně s touto akcí proběhlo i setkání LRU položená s dětmi z Dětského diagnostického ústavu v Hradci Králové. Jsem hrdý na to, že jsme měli příležitost rozzářit i tváře těchto dětí a podařilo se nám vnést trochu radosti do jejich života, v kterém, nejčastěji díky nefungující rodině, doposud neměly příliš štěstí.

Počasí nám přálo, ryby braly, hezké vzpomínky a emoce přetrvávají. To, že si každý z účastníků odnesl i několik drobností od našich sponzorů, byl už jen příjemný bonus.

Již teď je jasné, že se tento „nultý“ ročník stal dobrým základem a inspirací pro další roky.

Celá akce proběhla za podpory firem Tropic Fishing, Catchman, Starbaits, Skretting a Benátecká Horákova sodovkárna, která se postarala o zajištění pitného režimu všech účastníků. 

Jménem LRU položená chci poděkovat všem, kteří se na uspořádání aktivně či pasívně podíleli, našim podporovatelům za dárky pro děti, SÚS za poskytnutí revíru a správci pískovny za maximální vstřícnost a podporu přímo na místě.

Je potěšení pořádat akce, které skutečně dávají smysl!

Miroslav Poupa, vedoucí LRU položená ČRS SÚS 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

POČET NÁVŠTĚV

8 238 898

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2021 ČRS SÚS