Rybářský závod v Jincích se vydařil tit

publikováno: 13.10.2020

V sobotu (10. 10.) se konal na rybníku Nový druhý ročník rybářského závodů členů MO Jince starších 18 let o putovní pohár ČRS, z. s., MO Jince a městyse Jince.

Soutěže se mohli zúčastnit i pozvaní hosté z našeho SÚS. K prezenci se dostavilo celkem 18 závodníků, kterým jsme vytvořili optimální podmínky k závodům (posečení břehů atd.).

Všichni lovící podepsali Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a souhlas se zveřejněním pořízených fotografií pro potřeby MO Jince. U prezentačního místa byla po celou dobu k dispozici dezinfekce.

Jednokolový závod proběhl od 08.00 hod. do 13.30 hod. za deštivého počasí.

Z ulovených ryb převažoval kapr obecný, karas stříbřitý a amur bílý. Bodované ryby byly uloveny o celkové délce 5 003 cm.

V přestávce lovení se podávalo občerstvení a balené nápoje.

Na prvním místě se umístil Dušan Hýbner z ČRS, z. s., SÚS s celkovým součtem 2 096 bodů, na druhém místě Karel Štrynek s 524 body a na třetím místě Lukáš Kujan se 421 body, oba z MO Jince. Největší ulovenou rybou, amurem bílým o délce 58 cm, se mohl pochlubit Lukáš Kujan.

Putovní pohár ČRS, z. s., MO Jince v roce 2020 získal Dušan Hýbner.

Patnáct soutěžících bylo odměněno věcnými cenami, přičemž první tři k cenám obdrželi poháry a diplomy, včetně za největší ulovenou rybu. Zvláštní cenu, cenu útěchy (ručník a mýdlo) za 0 bodů obdržel Vladimír Valta.

Z prostředků naší organizace byly nakoupeny poháry a občerstvení, některými přispěvateli byly poskytnuty sponzorské dary, za což jim děkujeme, stejně tak jineckým hasičům za půjčení přístřešku, panu starostovi, PhDr. Josefovi Hálovi, že se na nás přišel podívat a předal soutěžícím ceny a Dušanu Hýbnerovi, předsedovi ČRS, z. s., SÚS, že si ve svém nabytém programu našel čas závodit na rybníku Novém.

Věříme, že se závody konané v nepříznivém počasí vydařily a pro všechny zúčastněné budou příjemnou vzpomínkou. Vážíme si účast pana Ladislava Ballého, který si i přes svou sníženou pohyblivost přišel zazávodit. Účast oproti prvnímu ročníku byla o 6 závodníků vyšší.

Tento závod opět zorganizujeme na podzim 2021.

Výbor ČRS, z. s., MO Jince