„Vodník“ v Brandýse – 39 dětí tit

publikováno: 23.02.2020

Naše MO uspořádala náborovou akci „Ve vodě nežijí jen vodníci“, které se zúčastnilo 39 dětí ze soukromé základní školy v Brandýse nad Labem. Akce se konala již tradičně na Královickém rybníce. Pro děti bylo připraveno 5 stanovišť.

Na prvním stanovišti byla ukázka královské disciplíny „muška“ v podání Lukáše Michalíka a Jonáše Včeliše z muškařského klubu Monfish junior, kteří dětem předvedli vše, co k této disciplíně patří.

Na druhém stanovišti byl lov přívlačí, který si vzal na starost Petr Malinský. Dětem byly představeny různé druhy nástrah, udic a popovídali si o dravcích, kteří žijí v našich vodách.

Třetí stanoviště si vzala pod patronát dvojice Petr Novotný a slečna Barbora. Společně spojili ukázku lovu feedrem a plavané a děti se u nich nenudily, neboť ryby jim pěkně braly, a tak bylo o čem si povídat.

Na čtvrtém stanovišti představil Jan Adamčík rybolovnou techniku v lovu kaprů, přivezl s sebou spoustu voňavých nástrah a velmi podrobně dětem povídal, co vše je potřeba, aby se velký kapr chytil.

Poslední stanoviště bylo věnováno našemu největšímu dravci našich vod a tím je sumec velký. Vše s lovem a způsobem života této ryby spojené si vzali na starost Milan Šulc, Martin Jandourek a Bohouš. Všichni si mohli osahat to nejtěžší vybavení, které se u nás cíleně používá k lovu této ryby.

Děti se během dopoledne vystřídaly postupně na všech stanovištích. Na celou akci dohlížel náš královický vodník, hospodář Bořivoj Rotek. Nakonec jsme dětem rozdali upomínkové předměty věnované SÚS.

Akce se konala za finanční podpory Středočeského kraje, děkujeme.

Dětem se prý u nás líbilo, tak uvidíme, kdy se s nimi zase setkáme, třeba v kroužku, anebo u vody.

Marek Hovorka, MO Brandýs nad Labem-St. Boleslav