Rybářská stráž s rozšířenou působností má nově ve výbavě kamery tit

publikováno: 29.09.2020

Rybářská stráž s rozšířenou působností má ke své činnosti další pomocníky – 4 policejní kamery. Je to v souladu s tím, jak se zvyšuje náročnost výkonu rybářské stráže.

SÚS se snaží vybavovat pomůckami RS s rozšířenou působností tak, aby při kontrolách našich revírů měli její členové vše potřebné, co jim usnadní činnost, zajistí důkazní prostředky, neboť přestupci jsou v dnešní době schopni popřít i nos mezi očima, někteří pak svojí agresivitou překračují hranice akceptovatelného.

V současné době má RS s rozšířenou působností kromě jednotné ústroje od firmy Banner i vysoce kvalitní termovizi, dva čluny s motory a příslušenstvím, noční vidění, dalekohledy, kvalitní baterky a čelovky od firmy Fenix.

Nově byly zakoupeny již zmíněné videokamery, které byly předány do lokalit Mladoboleslavsko, Kolínsko-nymbursko, Kladensko a Praha východ. Zde budou k dispozici i členům RS z MO, se kterými RS s rozšířenou působností při jednotlivých kontrolách spolupracuje.

Věříme, že pořízením tohoto vybavení ještě více pomůžeme chránit naše revíry a kamery zajistí členům RS dostatek důkazů pro případná kárná a přestupková řízení. Vždyť od jara do této chvíle zadržela RS s rozšířenou působností 11 neoprávněně lovících a přes 60 povolenek k lovu.

Děkujeme všem našim členům, kteří nejsou lhostejní a stále intenzivněji spolupracují s RS a podporují její činnost, vždyť členové RS chrání náš společný majetek.

Dušan Hýbner