ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Kladrubský 444 minutový závod tit

publikováno: 07.09.2021

Po dlouhé odmlce zapříčiněné koronavirovými omezeními uspořádala MO Kladruby třetí srpnovou sobotu první závod letošní sezóny, kdy se chytalo 444 minut a byl to závod, který nahradil v tomto termínu konající se 24 hodinovku.

Vzhledem k částečné uzávěře revíru Záhorská z důvodu rekonstrukce hráze, se klání po dlouhých letech uskutečnilo na blízkém revíru Brodský, o který se naše organizace po několikaleté odmlce stará již 5 let. Revír je za pomoci Středočeského územního svazu pravidelně zarybňován a našimi členy udržován. Vzhledem k tomu, že se muselo přivézt veškeré zázemí nutné k uspořádání závodu od revíru Záhorská, začalo se s přípravami již v pátek třináctého.

Samotný závodní den začal příjezdem pořadatelů, kteří dokončili započaté přípravy. Následně začali najíždět samotní závodníci, kteří si za dodržování všech hygienických  opatření rozlosovali svá místa, kterých bylo nachystáno 25 s tím, že pořadatelé byli v případě většího zájmu připravení počet míst rozšířit. Závodního maratónu se nakonec aktivně účastnilo 18 vytrvalců ze všech koutů republiky a klaksonem byla soutěž v 9:00 odstartována.  Rybářky a rybáři se se vší vervou pustili do chytání ryb technikami, kterým nejvíce věřili. Chytala se jak plavaná, položená, tak i feeder. Závodník Alexej Slavík z Humpolce dokonce zvolil královskou disciplínu a chytal na děličku.

Průběh 444 minutového závodu se nesl ve velmi přátelské atmosféře. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, ale rybám se moc spolupracovat nechtělo. Chytající zkoušeli na ryby vyzrát, ale jak se v průběhu klání  ukázalo, tentokrát byl důležitý los. Své vylosované pozice naplno začali zhodnocovat kladrubští členi Miloš Hirman a Martin Kovář, kteří seděli v ústí ramen „Broďáku“ a využili těchto klidnějších zón k tomu, aby se jim začal plnit jejich úlovkový lístek. Miloš za pomoci svých asistentů začal podebírat kapříky různých délek. Martin na protější straně se syny Jendou a Tondou o velkou rybu nezavadili, ale nelenili a z pod převislého keře tahali menší rybku za rybkou. Čas běžel, a i ostatní závodníci si na šupinu nakonec sáhli. Po závěrečném klaksonu v 16:24 byl závod ukončen a začalo se sčítat. Nebylo překvapením, že si umístění na „bedně“ rozebrali výše zmiňovaní.

V úlovcích dominovali kapr, amur a především bílá ryba. Největšího, 52 centimetrového kapra, ulovil Miloš Hirman, který získal cenu za největší rybu, a dle jeho slov v jeho závodní kariéře úplně poprvé, což je při nespočtu odchytaných závodů až s podivem! Veškeré úlovky byly po změření opět navráceny vodě!

Nejlepší rybářkou se stala Gabriela Tauberová, s celkovou délkou 215 cm nachytaných ryb, která se tímto výkonem umístila na celkovém 4. místě!

První a druhé místo získali naši handicapovaní kamarádi, dlouholetí členi reprezentačního týmu. Miloš Hirman, který nachytal ryby v o celkové délce 1 719 cm a druhý Martin Kovář, který zdolal o 18 ryb více, ale menší velikosti, a tak naměřil 1 297 cm. Třetí místo obsadil Alexej Slavík z Humpolce s 820 centimetry. Prvních deset lovících obdrželo hodnotné ceny od našeho dlouholetého partnera Tropic Fishing.

Za povšimnutí určitě stojí to, že z 18 účastníků byly čtyři rybářky a všechny se umístily do osmého místa. Konkrétně 4. Gabriela Tauberová 215 cm, 5. Denisa Kubešová 207 cm, 7. nejmladší účastnice závodu 12 letá Adélka Procházková 166 cm a hned za ní 8. Eliška Havlová se 137 cm.

Závodu se též zúčastnil Petr Svatoš (čerstvý bronzový medailista z Paralympiády v Tokiu „VELMI PETŘE GRATULUJEME“), který si během své předolympijské přípravy na nás udělal čas, a i přes to, že přijel s dvouhodinovým zpožděním, se vyšvihl na krásné desáté místo.

Děkujeme všem, kteří se zasloužili o organizaci celého závodu, ať už jsou to přípravy revíru před samotným závodem, nebo pomoc se vším nezbytným v jeho průběhu. Vyzdvihnout bychom tentokrát chtěli Honzíka Kadlece, Pavla Kletečku, Petra Kupsu a další, kteří neúnavně pomáhali a obsluhovali. Upíra Roberta a Libora, kteří připravili pro všechny dokonalé rožněné hovězí a vepřové z dílny společnosti Skaličan, našeho jednatele pana Petra Kryma, který spolu se členy ČRS MO Kladruby organizoval přípravu revíru a rodinu Havlových a Turkových, kteří se zasloužili o další gastronomické zážitky…

Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, společnostem Tropic Fishing,  Delphin, Wavy Boats – Lowrance, Saenger, Rybářství a Timár! Z dalších společností, které nás celoročně podporují, nesmíme zapomenout na Karla Nikla, společnost ABF-For Fishing, Kofola a.s., FOX, Mivardi, Standu Komendu z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Pivovar Ferdinand Benešov, Pekárna Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o.,  rodinu Hanikýřů a obec Kladruby.

Přejeme Vám parádní úlovky a těšíme se na další společné shledání, na Dětských a Podzimních rybářských závodech již na rekonstruované nádrži Záhorská, které proběhnou o říjnovém víkendu 23. - 24. 10. 2021…, když covid a vláda umožní…

Petrův zdar

Jan Porhansl, Petr Krym a Tomáš Kučera, MO Kladruby

 

Soubory ke stažení tit

Výsledková listina 444 minut

PDF

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

POČET NÁVŠTĚV

16 005 377

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2023 ČRS SÚS